YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Birkaç gün içinde ortaya çıkacak'
'Birkaç gün içinde ortaya çıkacak'
12 Mayıs 2011 22:08
Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile ilgili e-posta ikkasına tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şifre olayını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığını belirterek, ''Ama şimdi deşifre oldular. Yürüttükleri kampanyanın, kurdukları tezgahın altında kaldılar. Aylardır gençlerin hissiyatı, hayali, umudu, geleceği üzerinden yürüttükleri kampanyada iplikleri artık pazara çıktı. Bu kampanyanın içinde kim var  Ana muhalefet partisi CHP. Yedeğinde MHP. Başka kim var  BDP. Başka kim var  Her zamanki gibi candaş medya, yandaş medya'' dedi.

Partisince Yalova'daki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, siyasetin kasetlerle değil, akıl, bilgi ve tecrübe ile şekillenmesini istediklerini ve bunu yaptıklarını ifade etti.

Erdoğan, ''Biz arazi adamıyız, masa adamı değil. Biz Ankara'ya mahkum olanlardan değiliz, 780 bin kilometrekareyi adım adım, karış karış gezenlerdeniz. 74 milyon vatan evladına ulaşanlardanız, eşit mesafedeyiz. Bize Güneydoğu farklı, Trakya farklı değil. Çünkü halkım ayrımcılığın olmadığı bir iktidarı şu anda yaşıyor. Şimdi yeniden büyük Türkiye var'' diye konuştu.

Son günlerde oynanan kirli bir oyunu, bir kirli tezgahı, gençlerin istismarı yolunda yürütülen bir kampanyayı dikkatlere sunmak istediğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

''Biliyorsunuz, ortaya bir şifre olayını Sayın Kılıçdaroğlu attı. Kopya iddiasıyla attı. Ama şimdi deşifre oldular. Yürüttükleri kampanyanın, kurdukları tezgahın altında kaldılar. Aylardır gençlerin hissiyatı, hayali, umudu, geleceği üzerinden yürüttükleri kampanyada iplikleri artık pazara çıktı. Bu kampanyanın içinde kim var  Ana muhalefet partisi CHP. Yedeğinde MHP. Başka kim var  BDP. Başka kim var  Her zamanki gibi candaş medya, yandaş medya. Önceki gün, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YGS sınavına ilişkin iddialara takipsizlik kararı verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, birkaç gündür 'açıklayacağım' diyerek gençlerin zihnini bulandırma girişimi akamete uğradı. Birileri de hemen bu karara itiraz ettiler. Yürütmeyi durdurma kararı da reddedildi. Bakın oraya başvuruyorsunuz olmuyor, buraya başvuruyorsunuz olmuyor. Artık bu kirli tezgahlara bu ülkede yer yok. Bir kez daha başkalarına atmak istedikleri çamur ellerine, yüzlerine bulaştı.''


-''BİRKAÇ GÜN İÇİNDE MAİLİ KİMİN ATTIĞI DA ORTAYA ÇIKACAK''-


Başbakan Erdoğan, üç gündür, ''Bir bakan ÖSYM'ye mail gönderdi'' denilerek Türkiye kamuoyunun meşgul edildiğini, gençlerin tedirgin edildiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Mail atmak problem değil. Kemal Kılıçdaroğlu adına da ÖSYM'ye bir mail atabilirsiniz. Problem değil, sahtekar çok... Altına Kemal Kılıçdaroğlu'nun adını yazar, farklı bir yerden bu maili atar. Bunlar zor değil. Bunu bilen bilir, içimizdeki gençlerin çoğu bunu bilir. Şimdi bunu ağzına doladı ve yandaş, candaş medyası da en başından olduğu gibi 3 gündür bunun yalan ve atma iddialarının borazanlığını yapıyor. Ya, bu kadar ciddi bir meselede insan açıklama yapmadan bir düşünmez mi, 'söylediklerim nereye gidecek ' Ben Lüleburgaz'da dedim ki, 'Eğer onurlu bir insansan çık, bu bakanın kim olduğunu açıkla'. Ama açıklayamadı. Gerçekten bunu belgeleyebiliyorsan, ben böyle bir bakanı bir dakika kabinemde tutmam. Şimdi dürüstlük nerede, senin neren dürüst  Şimdi göreceksiniz, bakın bugün gazetelere bu söylenen mail düştü ve mailin onunla alakası olmadığı gibi böyle bir yeğeni de yok. Böyle bir mail söz konusu değil ve şimdi birkaç gün içinde büyük ihtimalle bunu kimin attığı da ortaya çıkacak. Buna da inanıyorum. Şimdi 'dürüst olmak' diyor. İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı olduğunda da benim belediye başkanımla ilgili dosyalardan bahsetti. Allah aşkına bir tane dosya duydunuz mu  Varsa dosya yargıya götür.

Şimdi benimle ilgili konuşuyor. 'Şöyle dosya, böyle dosya'. Şimdi 8,5 yıldır parlamentodasın, al Bahçeli'yi de yanına, beraber bu Tayyip Erdoğan ile ilgili bir tane dosya çıkarabiliyorsan çıkar, yargı ortada. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Benim böyle bir derdim yok ki, o kadar rahatım. Ama senin hayatın nasıl geçmiş, sana belgeyi tekrar göstereceğim. Şimdi burada, Yalova'dan söylüyorum. O ismi açıklayamayacak. Ortaya tek bir belge ve delil koyamayacak. Çünkü her zaman tarzı bu, sadece mikser. Sadece bozmayı, yıkmayı biliyor bunlar. Buradan tekrar genç kardeşlerime sesleniyorum. Bunların oyununa gelmeyin, derslerinize iyi çalışın, imtihana iyi hazırlanın ve hayallerinizin üzerinden oyun kurmak isteyenlerin oyununa gelmeyin.''


-''CHP BÖYLE BİR GENEL BAŞKANI HİÇ GÖRMEMİŞTİ''-


Başbakan Erdoğan, AK Parti iktidarda olduğu müddetçe hiç kimsenin hakkının hukukunun yenmesine müsaade etmeyeceklerini ifade ederek, ''Böyle muhalefete can kurban. CHP, böyle her söylediği yalan olan, her iddiası yalan çıkan, yarım saat içinde çark edebilen, U dönüşü yapabilen bir genel başkanı daha önce hiç görmemişti'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun bir yıldır genel başkanlık yaptığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Geçenlerde Show TV'de Siyaset Meydanı'nda bir yalanını da söylüyor. 'YÖK'ü kaldıracağım' dedi. Çok enteresan. 35 dakika sonra, şöyle twitter ile alakası olanlar görecektir, 'Bedelliden alacağım parayı YÖK'e vereceğim' dedi. Olmayan YÖK'e verilir mi  Hani YÖK'ü kaldırıyordun  Bir taraftan 'YÖK'ü kaldırıyorum' diyorsun, öbür taraftan 'Bedelliden alacağım parayı oraya vereceğim' diyorsun. Sen var ya, ne YÖK'ü kaldırabilirsin, ne bedelliyi o hale getirebilirsin. Zaten benim milletim sana ruhsat vermez. Bunların sırtında küfe yok, rahat rahat atıyorlar.''

Başbakan Erdoğan, önceki iktidarda MHP, ANAP ve CHP'nin yavrusu DSP'nin olduğunu, ülkeyi 23,5 milyar dolar IMF borcuyla devrettiklerini, bunun ödendiğini ve şu anda 5 milyar dolar borç kaldığını belirterek, ''Şu anda öderiz, problem yok, ama finans yönetimi özel şeydir, çok düşük bir faiz olduğu için biz 2012 sonuna kadar borcu ödeyip bitireceğiz'' diye konuştu.

IMF ile 3,5 yıldır stand-by yapılmadığını, o işin kapatıldığını belirten Erdoğan, ''Ayrıca bunlar 'milliyetçiyiz' diyorlar değil mi  Sevsinler böyle milliyetçiliği. Milliyetçilik bu milleti sevmektir, vatana hizmettir. Milli kurumları güçlendirmektir'' ifadesini kullandı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler