YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birkaç gün içerisinde normale dönecektir
Fas'a giden Başbakan Erdoğan, Benkiran ile gazetecilerin sorularını cevap verdi.
Birkaç gün içerisinde normale dönecektir
03 Haziran 2013 / 21:22 Güncelleme: 04 Haziran 2013 / 00:56

Başbakan Erdoğan, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin "Öyle zannediyorum ki birkaç gün içerisinde tamamıyla normale dönecektir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili, aklıselimin ortama hakim olduğu kanaatini taşıdığını belirterek, "Öyle zannediyorum ki birkaç gün içerisinde de tamamıyla bu normale dönecektir. Zaten ülkenin genelinde başta İstanbul olmak üzere de böyle adeta her yer terörize edilmiş gibi bir hava da söz konusu değil. Ama birkaç gün içerisinde, dönene kadar herhalde tamamıyla bu iş bir çözüme kavuşmuş olacaktır" dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Taksim Gezi Parkı'nda başlayan olaylar sebebiyle yaptığı "mesaj alınmıştır" açıklamasını, "Mesaj alınmıştır derken içeriğinde ne var bunu bilemem" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Suriye'nin geleceğiyle ilgili, "İkinci Cenevre Süreci diyebileceğimiz Amerika ve Rusya'nın öncülüğündeki bu yeni süreç, temenni ederiz ki Suriye'deki gelişmelere olumlu katkı sağlar. Suriye'nin adeta yıkımına giden süreç durur" dedi.

AAGÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler