YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birinin acısı dinmeden bir yangın daha
Birinin acısı dinmeden bir yangın daha
Birinin acısı dinmeden bir yangın daha
15 Şubat 2008 / 13:21 Güncelleme: 15 Şubat 2008 / 00:00

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki Aldingen kentinde, çoğunlukla Türklerin oturduğu bir binada yangın çıktı.


Polis, yangında ölen ya da yaralanan olmadığını, yangının üç ayrı yerde çıkması nedeniyle kundaklamadan şüphe edildiğini bildirdi.


14 TÜRKÜ BİR ALMAN KURTARDI


Otomobiliyle yoldan geçen bir kişinin yangını fark ederek, binanın tüm zillerine basması sonucunda burada oturan 9 yetişkin kişinin ve 5 çocuğun dışarıya çıkarak kurtuldukları kaydedildi. Polis kaynaklarına göre yangın yerel saatle 1.20 sularında çıktı.


Söz konusu binanın, Ludwigshafen kentindeki bina gibi büyük ölçüde ahşap olduğu, bu nedenle yangının giriş katından üst katlara çok hızlı bir şekilde yayıldığı ifade edildi. Polis evin kullanılamaz derecede yandığını açıkladı. Yangından şans eseri kurtulanlar, geceyi akrabalarının yanında geçirdi.


Avusturya'nın başkenti Viyana'nın 10. bölgesinde de Türk ve Avusturyalıların birlikte ikamet ettikleri komşu iki binada önceki akşam aynı anda yangın çıkmıştı. Yangında can kaybı yaşanmamıştı.


Almanya'nın Ludwigshafen kentinde bir binada çıkan yangın faciasında 5'i çocuk 9 Türk yaşamını yitirmişti. Türkiye yangının nedenini araştırmak için Almanya'ya 4 kişilik Türk ekibi göndermişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler