YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birinci TBMM'de 23 Nisan töreni düzenlendi
Birinci TBMM'de 23 Nisan töreni düzenlendi
23 Nisan 2016 10:01
Birinci TBMM'de 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle tören düzenlendi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Birinci Meclis'te 23 Nisan töreni kapsamında konuşma yaptı. Kahraman, Mustafa Kemal Atatürk'ün Meclis'te yaptığı konuşma metnini okuyarak kendi mesajını paylaştı. 

Kahraman'ın konuşmasından satır başları;

Birinci Meclis'in kuruluşundaki ruh ve hissiyat sonsuza dek taşınmalıdır. Milletin menfaati her şeyin üstünde tutulmuş ve tek vücut olunmuştur. Bugün de tek yürek olmak zorundayız. Milli egemenliğimizi ve bağımsızlığımızı korumak en önemli gayemiz olmalı. Çocuklarımızın bu güzel gününü kutluyorum. Yavrularımızın gelecekteki Türkiye'yi buıgünkünden çok daha güzel ve güçlü yapacaklarına inanıyorum.

Bugün Mustafa Kemal başta olmak üzere kuruluşta emeği geçen değerli büyüklerimizi saygı ve sevgi ile anıyorum. Cenabı Hak rahmetler eylesin. 

Kahraman daha sonra Birinci Meclis Özel Defteri'ni imzaladıktan sonra şunları söyledi;

Ulu Kemal Atatürk ve kurucu vekillerimiz. Tarih sahnesinden silinmek istenen TBMM'nin açılışının 96. yılını kutlamaktayız. Her zorluğu göze alarak milli mücadeleyi başlatmış kurucu büyüklerimize şükran borçluyuz. Emperyalizme karşı kazanılan zaferle yeryüzündeki esir milletlerin ümidi olduk. Bizler azimle çalışmalarımıza deva ediyoruz. Türkiye emin ellerdedir. Bu hedefe ulaşmada gençlerimiz ve çocuklarımız ümidimizdir. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler