YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Birileri ürksede ifade vereceğiz"
Ersöz'ün avukatı: Birileri ürkse de Silivri'de ifade vereceğiz...
"Birileri ürksede ifade vereceğiz"
14 Ocak 2010 / 09:33 Güncelleme: 14 Ocak 2010 / 09:33

İkinci Ergenekon Davası'nın tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, bir yıldır hastanede tedavi gören müvekkilini ifade vermek için mahkemeye götüreceğini açıkladı.

Dizdar, "Levent Ersöz'ün ölüsü de olsa dirisi de olsa cuma günü mahkemeye giderek ifade verecek. Oradan ölüsü bile çıksa, tekerlekli sandalyeyle de olsa ifadesinin alınması için götüreceğim. Müvekkilimin savunmasından sanırım birileri hukuksal olarak ürküyor." dedi. Dizdar, daha önce Ersöz'ün Adli Tıp'a götürülmesine bile doktorların izin vermediğini söylemişti.

Ali Rıza Dizdar dün, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Dizdar, 11 Ocak 2010'da, kendisinin olmadığı bir saatte, örtülü ödenek imha tutanağında imzası bulunduğu gerekçesiyle müvekkilinin ifadesinin alındığını belirtti. Dizdar ayrıca geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde havaya ateş açtığı iddia edilen Erhan K.'dan şikayetçi olduklarını belirtti.

İkinci Ergenekon davası tutuklu sanığı Levent Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Dizdar şunları söyledi: "Geçtiğimiz temmuz ayında mahkemeye dilekçe vererek müvekkilimin örtülü ödenekle ilgisinin olmadığını bildirmiştik. Jandarma Genel Komutanlığı'ndan gelen yazıda da kendilerine bir şey sorulamayacağı ve açıklama yapmayacakları belirtilmişti. Savcılık da bunu bilmesine rağmen müvekkilimin ifadesini aldı. Söz konusu örtülü ödenek silahla ilgili değildir, teknik takip ile ilgili araç ve gereçlerle ilgilidir. Bir firmaya ödenen ücret ile firmanın aldığı komisyon arasında fark olduğu için belgenin altında da müvekkilimin imzası olduğu için ifadesi alınmıştır. Örtülü ödeneklerle ilgili bir şey diyemem, onu Tansu Hanım'a ve Mehmet Ağar'a sorsunlar. Avukatı olmadan ifadesi alındığı için bu ifade, hukuken geçersizdir." Dizdar, arama sırasında Ersöz'ün savunma metninin alınmak istendiği ancak vermediklerini kaydetti. Ali Rıza Dizdar ayrıca geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde havaya ateş açtığı iddia edilen Erhan K.'nın, 12 gün boyunca hastanede bulunduğunu, Levent Ersöz'ün tedavi gördüğü kata da çıktığını belirterek şikayetçi olduklarını kaydetti.

Zaman

çıkış yokmu
 // kardelen
artık zaman geçtikçe sorumluluk bastırıyor bundan dönüş olmadığını anlamaya başladılar...
14 Ocak 2010 13:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler