YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Birileri kapalı kapılar arkasında"
"Birileri kapalı kapılar arkasında"
17 Temmuz 2013 07:44
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gezi olaylarına ilişkin, "Birileri kapalı kapılar arkasında bu milletin iradesine müdahale etme planları yaptı." dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Altınpark’ta Sağlık-Sen’in verdiği iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğinin ardından bakan Müezzinoğlu ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş konuşma yaptı.

Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında sağlık alanında gerçekleştirilen reformlardan ve gezi olaylarını anlattı. Sağlıktaki reformların vatandaşın memnuniyetini arttırdığını ifade eden Müezzinoğlu, artık kuyrukların sona erdiğini ve kimsenin ilaca ve hastaneye ulaşmada sorun yaşamadığını kaydetti. Sağlıktaki dönüşümün hizmet kalitesini de artırdığını belirten Bakan Müezzinoğlu, "Vatandaşlarımızdan bol bol hayır duası alıyoruz. Dönüşüm projelerimiz bir çok ülke tarafından model kabul edildi. Hizmet kalitemizi sağlık çalışanlarımızla daha ileri noktaya taşıyacağız. Bunu yaparken sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri değeri alması ve özlük haklarını iyileştirmek için çalışmalarımız da sürüyor" dedi.

"Birileri kapalı kapılar arkasında bu milletin iradesine müdahale etme planları yaptı"

Bakan Müezzinoğlu, geçmiş yıllarda darbeler olmasaydı, milli iradenin hak ve hukukuna müdahaleler olmasaydı, bugün bu yemekte hayal bile edilemeyecek daha ileri sorunların konuşuluyor olacağını söyledi. Müezzinoğlu, "Birileri kapalı kapılar arkasında bu milletin iradesine müdahale etme planları yaptı. Gezi Parkı da millet iradesinin üzerinde oynanan bir senaryonun millete uygulamasıdır. Bu senaristlerden bir tanesi ilk günlerde giydiği bir tişörtün göğsüne ‘Ne sağcıyım ne solcu, çapulcuyum çapulcu’ yazmış, biraz dürüst olsaydı da “Ne sağcıyım ne solcu, sömürücüyüm sömürücü” diye yazsaydı onu ben buradan alkışlardım" diye konuştu.

"Gezi diye diye, demokrasimizi gezintiye çıkaracaklardı"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş de yaptığı konuşmada yeşili koruma adına başlayan eylemlerin, demokrasi ve rejim düşmanlığının sokaktaki tezahürü olarak devam ettiğini ifade etti. Memiş, "Büyüyen ve gelişen Türkiye’den rahatsızlık duyanlar, kendi planlarını uygulamaya koymuş, ‘Gezi’ diye diye demokrasimizi gezintiye götürmek istiyorlardı. Ancak, başaramadılar. Bizde başarılı olmayan bu plan, maalesef ki, Mısır’da başarılı oldu" şeklinde konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler