YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Birileri düğmeye basıyor"
"Birileri düğmeye basıyor"
21 Şubat 2010 16:03
Genç Siviller'den HSYK'nın kararına tepki...

 

Adıyaman'da Genç Siviller, HSYK'nın kararına tepki gösterdi. Demokrasi Parkı'nda toplanan Genç Siviller adına konuşma yapan Nevzat Güzel, HSYK'nın haklarında hiçbir soruşturma olmayan Erzurum savcıları hakkında karar verdiğini belirterek, anayasanın 139. maddesinde hakim ve savcıların azlolunamayacağının belirtildiğini söyledi.

HSYK'nın kararının yargısız infaz olduğuna dikkat çeken Güzel, şöyle konuştu: "Evrensel Hukuk değerleri ile Anayasa ve kanunların teminat altına aldığı savunma hakkı çiğnenerek, savcılara ne ile suçlandıkları tebliğ edilip savunmaları alınmadan verilen karar ile yargısız infaz yapılmıştır."

HSYK'nın bir yargı organı gibi yargılama sürecini müdahale edilmesini kabullenmeyeceklerini aktaran Güzel, "Yasal görevlerini ifa eden savcıların yetkilerinin alınmasını kabullenemiyoruz. HSYK kararı bir hukuk skandalıdır. Anayasa ihlal edilmiştir. HSYK savunma hakkına bile saygı göstermemiştir. HSYK masumiyet karinesini çiğneyerek savcıları peşinen suçlu ilan etmiştir." dedi.

Hukuk'un mu, yoksa Hukuk'çunun mu üstün olduğunu HSYK'nın verdiği kararla öğrenmiş olduklarını kaydeden Güzel, konuşmasına şöyle devam etti: "Bu ülkede ne zaman bir şeyler açığa çıkacak olsa, ne zaman umutlansak birileri yine düğmeye basıyor demekten de artık fena halde canımız sıkıldı. Koca koca kurul üyesi hakim, savcıların, suçluların peşini bırakmayan genç savcılarla neden bir türlü yıldızının barışmadığını anlayabiliyoruz. Tıp ki Ferhat Sarıkaya'nın Şemdinli de sorgulamaya teşebbüs bile edemeyecek insanları, iddianameyi koymasının sonucunda, meslekten men edilmesini anladığımız gibidir."

Miting olaysız sona erirken, vatandaşlar da mitinge destek verdi.

Ayrıca mitingde taşınan dövizler arasından "Genç Abuzerler de rahatsız" yazısının bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Cihan

düğmeye basan el
 // mcgan
tabiki birileri basıyor düğmeye ne şüphe onda.kuklaları oynatan bir kuklacı var tabi.Ali menfaatleri elinden gidecek olan birileri bide belli değerleri maske edinip basıyor düğmeye. Ama yakındır o düğmeye basan eli pirizin içine sokmaya!...
21 Şubat 2010 16:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler