YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birgün'den protestocuya destek
Birgün gazetesi IMF Başkanına ayakkabı fırlatan editörüne destek verdi...
Birgün'den protestocuya destek
01 Ekim 2009 / 14:42 Güncelleme: 01 Ekim 2009 / 14:44

Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde konferans veren IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'a ayakkabı fırlatan Sefer Selçuk Özbek'e, editör olarak çalıştığı Birgün Gazetesi sahip çıktı. Gazetenin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, "Arkadaşımızın yaptığı hareketi destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız" dedi.

Protesto gösterisinin ardından gözaltına alınan Sefer Selçuk Özbek'in, Anadolu Üniversitesi öğrencisi ve Birgün Gazetesi'nde editör olduğu ortaya çıktı. Birgün Gazetesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, Özbek'e sahip çıkarak, tepkisini doğru bulduklarını belirtti. Aydın, "Arkadaşımızın yaptığı hareketi destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız. Bizde ekonomi editörü olarak çalışıyordu" diye konuştu.

Aydın, ayakkabılı protestodan önceden haberdar olup olmadıklarına ilişkin ise, "Daha önceden böyle bir harekete yapacağına dair bir fikrimiz yoktu. Aniden gelişti. Yaptığı hareketi doğru buluyoruz. Irak'ta da benzer bir protesto yapılmıştı" şeklinde konuştu.

Avukatların şu anda konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Aydın, "Arkadaşımızın şu an Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nde olduğunu öğrendik. Kendisini sonuna kadar destekleyeceğiz" dedi
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler