YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Birand için Galatasaray maçına gideceğim"
"Birand için Galatasaray maçına gideceğim"
18 Ocak 2013 13:47
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''ilk fırsatta Mehmet Ali Birand için Avrupa'daki bir Galatasaray maçına gideceğim'' dedi.

Birand'ın vefatıyla Türk basınının çok değerli bir mensubunu kaybettiğini ifade eden Bağış, şöyle konuştu: 

 
''Sözcükler boğazımda düğümleniyor. Bugün, benim de yaklaşık 25 yıldır yakından tanıdığım, sevdiğim, Mehmet Ali Birand ile vedalaştığımız bir gün. Birand ile ilk defa Hürriyet'in New York bürosunda tanıştım. Hayatımızın her döneminde, sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde olduk. 11 Eylül felaketi yaşandığında, İkiz Kuleler'in yıkıntısına ilk defa beraber gittik. AB'ye tam müzakere sözü aldığımızda, o heyecanımızı onunla paylaştık. AB sürecine en çok destek veren ve inanan gazetecilerden biriydi. Nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun.
 
Böyle bir günde, şov dünyası üzerine konuşmak kolay değil. Ama Birand olsaydı böyle bir durum karşında 'Durmayın devam edin. İşinizi yapın' derdi. Ameliyatını, akşam haberlerine yetişecek şekilde ayarlayacak kadar mesleğine bağlıydı. İzleyicisine kavuşmak konusunda heyecan duyan birisiydi. Hayat doluydu. Geçenlerde derbi maç öncesi bir espri yapmıştım. Basın müşavirimi aramış, 'Galatasaray'a öyle sözler söylerse bir daha kendisine oy vermem. İlk fırsatta durumu toparlasın' demiş. Galatasaray'ın galibiyeti sonrası kutlamamı takdir ettiğini söyledi. İlk fırsatta onun için Avrupa'daki bir Galatasaray maçına gideceğim. Türkiye'de bugün basın sektörünün geldiği yerde çok büyük katkısı var. Hepimizin başı sağ olsun.'' 
 
 
AA
 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler