YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir vize kolaylığı daha
Bir vize kolaylığı daha
04 Ağustos 2010 09:43
Türkiye, komşularıyla geliştirdiği yapıcı işbirliğine paralel olarak bir çok ülkeyle karşılıklı vize muafiyeti veya vize kolaylığı getirdi. Vize kolaylığı getiren ülkelere bir yenisi daha eklendi.

En az 6 aylık ABD vizesi bulunan Türk vatandaşlarının, Meksika için ayrıca vize almasına gerek olmayacak.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulundan (DEİK) yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Latin Amerika ülkelerine yönelimiyle bölgedeki ilişkileri sıklaştıran DEİK/Türk-Meksika İş Konseyi, iki ülkenin temasları sonucunda vize uygulamasına kolaylık getirilmesi için çalışmalar yürüttü.

Meksika Büyükelçiliği, en az 6 aylık ABD vizesi bulunan Türk vatandaşlarının Meksika için ayrıca bir vize almayacağını belirtti.

DEİK Türk-Brezilya İş Konseyi Başkanı Aykut Eken, Brezilya'dan sonra Meksika'da da vize uygulamasına kolaylık getirilmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirirken, ''Latin Amerika ülkeleri ile ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgedeki pazar payının büyütülmesi için yürütülen çalışmaların sonucu olarak gösterilen bu uygulama, iki ülke arasında atılan önemli bir adım'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler