YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir teziye mesajı da Gül'den...
Bir teziye mesajı da Gül'den...
24 Aralık 2011 13:28
Merhum başbakanlarımızdan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in dün akşam hayatını kaybetmesi ile ilgili bir başsağlığı mesajı da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den geldi...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aydın Menderes'in vefatından derin üzüntü duyduğunu ifade ederek, ''Milletimiz, çok değerli bir siyaset adamını kaybetmiştir. Yakından tanıdığım ve düşüncelerine değer verdiğim Aydın Menderes, ismi, siyasi çizgisi, demokratik duruşu ve tecrübesiyle, Türk halkının sevgisini kazanmış, siyasi hayatımızda silinmez iz bırakmıştır'' değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, eski Başbakanlardan merhum Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in vefatı nedeniyle eşi Ümran Menderes'i dün akşam telefonla arayarak üzüntülerini ifade etti ve başsağlığı dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Gül, ayrıca Aydın Menderes'in vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajda şunlar kaydedildi:

''Eski Başbakanlardan merhum Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in vefatından derin üzüntü duydum. Milletimiz, çok değerli bir siyaset adamını kaybetmiştir. Yakından tanıdığım ve düşüncelerine değer verdiğim Aydın Menderes, ismi, siyasi çizgisi, demokratik duruşu ve tecrübesiyle, Türk halkının sevgisini kazanmış, siyasi hayatımızda silinmez iz bırakmıştır.

Yakın tarihimizin en acı döneminin hatıralarını yüreğinde taşıyan Aydın Menderes, babası Adnan Menderes'in çizgisinden ilerlemiş, Türk siyasetinin saygın simalarından biri olarak, ülkemize faydalı olabilmek için yılmadan çalışmıştır.

Aziz milletimiz, ailenin diğer fertleri gibi Aydın Menderes'i de daima sevgi ve saygıyla hatırlayacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet diliyor, ailesine, milletimize ve tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler