YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir suikast yorumu daha
Arınç: İhbarın kendisi mi yoksa nereden yapıldığı mı önemli?
Bir suikast yorumu daha
12 Ocak 2010 / 20:33 Güncelleme: 12 Ocak 2010 / 20:34

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisine yönelik suikast iddialarıyla ilgili olarak, bazılarının, ihbarın kendisinden çok bunun nereden yapıldığını tartıştığını ifade ederek, "Yani bir şekilde gelmiş olsa, emniyete gelmiş olsa onlar da bunu değerlendirmiş, iki adam yakalanmış ve bir yargı süreci başlamış ise şimdi ihbar edenler mi suçlu yoksa nereden yapıldığı mı?" diye sordu.
 

Arınç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla parlamento muhabirlerini ziyaret etti. Arınç, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 

Arınç, bir gazetecinin, "Suikast planına yönelik yapılan ihbarın nereden yapıldığı konusunda tartışmalar için neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine, şunları söyledi;
 

"Herkes elini vicdanına koymalı ve şunu düşünmelidir. Bir yargı sürecidir gidiyor. Arama kararları var, gereği yapılıyor. Yine Mahkeme önünü çıkarılanlar var. Dava açılıp açılmayacağını bilemem. Ben bu konuda çok müsterihim. Olayların sonucunu bekliyorum. Ama ülkemde böyle huzursuzlukların yaşanmasını da istemem. Ama sayısı çok az da olsa Türkiye'de bir kısım insanlar siyasi rakiplerini düşman olarak görerek, 'Bu kadar beceriksizlik olur mu bir işi beceremediler. Halbuki bu işi halletmiş olsalardı ne iyi olurdu.' diyenler var.
 

Bir kısmı ise işin derinliğine girmiş, ifadeler yayınlıyor gazetesinde. Acaba bu ABD'den mi, uzaydan mı Neptün veya Satürn'den mi geldi. Yoksa Çukurambar'dan mı geldi?' diyor. Kardeşim bunu araştır.
 

Bana göre çok merak edilecek bir konu değildir bu. Asıl bu ihbar doğru mu çıkmış, yanlış mı? Ona bakacaksın. Yani bir şekilde gelmiş olsa emniyete gelmiş olsa onlar da bunu değerlendirmiş, iki adam yakalanmış ve bir yargı süreci başlamış ise şimdi ihbar edenler mi suçlu yoksa nereden yapıldığı mı?"CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler