YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir suç duyurusu da BBP'den...
Bir suç duyurusu da BBP'den...
15 Eylül 2010 13:49
BBP 12 Eylül darbecilerine suç duyurusunda bulundu...

Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanlığı ile 24 ilçe başkanı ile birlikte 12 Eylül darbecilerine yönelik suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi'nde toplanan 50 kişilik grup, 12 Eylül darbecilerine yönelik suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından basın açıklaması yapan grup "Darbeciler İmralı'ya" "Darbeciler yargılansın" şeklinde slogan attı.

Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok ise yaptığı basın açıklamasında 12 Eylül 1980 tarihinde yapılan darbenin demokrasi tarihine leke sürdüğünü belirterek "Hesaplaşmamız millet iradesini yok sayanlarla gözbebeğimiz silahlı kuvvetlerimizi namlularını halka çevirtenlerledir. Hesaplaşmamız, işkence ile insanlık dışı muamele ile insanlık suçu işleyenlerledir" dedi. Bugün tarihi bir sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade eden Bozok, "Cuntacı zihniyetin işkenceleri ile can verenler için her türlü zulme işkenceye maruz kalanlar için dar ağacına gidenler için yargısız infazlarla yıllarını cezaevinde geçirenler için ve vatan millet sevdasına yaklaşık 7 buçuk yıl hücrede yatan işkence gören insanlık dışı muamelelere maruz bırakılan şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer gönüldaşlarımız için buradayız" diye konuştu. 12 Eylül darbesinin mimarı olan Kenan Evren'e de göndermelerde bulunan Bozok, "Cuntacı Evren, ömrünü kumsallarda nü resimleri çizerek geçirdi. Bundan sonrasını ise İmralı'da ya da tecrit edilmiş başka bir mekanda geç kalmış vicdani muhasebesini yaparak dar ağacında can veren gönüldaşlarımızın ahını hissederek binlerce masumun gözyaşında boğulurcasına yaşayarak geçirmeli" diyerek sözlerini noktaladı. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler