YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bir şartla CHP’ye geçerim'
DSP'den istifa eden Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP'ye tek bir şartla geçebileceğini söyledi...
'Bir şartla CHP’ye geçerim'
31 Ocak 2011 / 08:24 Güncelleme: 31 Ocak 2011 / 08:24

DSP’den istifası istenen ve pazartesi günü istifa dilekçesini partiye göndereceğini ifade eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, gaztecilerin sorularını yanıtladı. Büyükerşen istifasıyla ilgili şöyle konuştu:

NEDEN İSTİFA ETTİM?: Partiden istifamın istenmesinin asıl nedeni, DSP’yi ve bugünkü yönetimini eleştirmemdir. Maalesef Mahsum Türker Genel Başkan olmasaydı, DSP’den istifa etmezdim. DSP’nin yönetimi beğenmiyorum. Ayrıca tek başına kazanamayacağını, barajı bile aşamayacağını bile bile Seçimlere girmesi de aslında Türkiye’de soldaki düşünce sahiplerinin ve soldaki oy potansiyelinin bölünmesine neden olacaktır.

HALK İSTERSE: Bundan sonraki siyasi hayatım hangi partide sürecek? Sürecek mi, sürmeyecek mi? Buna Eskişehir halkı karar verecek. Benim seçmenlerim her zaman Eskişehir halkıdır. Eskişehirlilerin oylarıyla 11 yıldır siyasetin içerisindeyim. Bundan sonrası Eskişehir’deki temaslarımın ardından karar vereceğim. Eskişehir halkı derse tabii ki geçeceğim. Herhalde başka bir partiye geçmek de mümkün değil. Eskişehir halkinin yüzde 52’si yanımızda. Önümüzdeki hafta sonu kararım belli olacak. (Vatan)

faydasız
 // oğuz
Eskişehir halkı olarak çook hayrını ğördük!Orayada geçersen başımız göe degmesede az kalır herhalde.......
31 Ocak 2011 12:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler