YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bir parti kapatılacaksa o da CHP olmalıdır'
'Bir parti kapatılacaksa o da CHP olmalıdır'
'Bir parti kapatılacaksa o da CHP olmalıdır'
14 Mayıs 2008 / 12:22 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Geçtiğimi günlerde 32. Kurultayını yapan CHP'ye, kurultayda kullandığı afişlerdeki söylemlerin laiklik ilkesini ihlal ettği gerekçesi ile Yargıtay tarafından inceleme başlatıldı.Öğretmen-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi'nin, "CHP'nin 32. kurultayı için hazırlattığı afişlerle laiklik ilkesinin ihlal edildiği" gerekçesiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı başvuru kabul edildi.


Öğretmen-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi'nin yaptığı açıklamaya göre Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı CHP hakkında inceleme başlattı.


Tanrıverdi, demokrasilerde partilerin kapatılmasına karşı olduklarını ancak, "Biz her türlü partinin kapatılmasına karşıyız. İllaki bir parti kapatılacaksa o da CHP olmalıdır. Din istismarlığı yapan, Anayasa Mahkemesini tehdit eden, demokrasiyi işlemez hale sokan, millet iradesine ipotek koyan, totaliter bir rejim isteyen, darbelere zemin hazırlayan ve insan haklarını hiçe sayan partinin varlığı kimin yararına? " dedi. Tanrıverdi, başvuru gerekçesini ise "Bizim bu girişimimiz CHP'ye hukuku zorlamadan, zinde güçlere dayanmadan demokrasi çerçevesinde siyaset yapmaya bir çağrıdır"şeklinde açıkladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler