YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir Numara'ya paşa koğuşu
Dink cinayetinden 8 yıl sonra tutuklanan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Akyürek Ergenekon ve Balyoz sanıklarına ev sahipliği yapan Silivri'ye yerleştirildi
Bir Numara'ya paşa koğuşu
01 Mart 2015 / 09:05 Güncelleme: 01 Mart 2015 / 09:14

Bir dönem Emniyet İstihbarat Dairesi'nin başında olan ve Paralel Yapı'nın emniyetteki bir numarası olarak gösterilen Ramazan Akyürek, Hrant Dink cinayetinden 8 yıl sonra tutuklandı. Akyürek, daha önce Ergenekon ve Balyoz davalarında generallere ev sahipliği yapan Silivri Cezaevi'ne yerleştirildi. Dink cinayetinde ölüme sebebiyet vermekle suçlanan Akyürek'le ilgili müfettiş raporlarında, emniyet bilgisayarlarının log kayıtlarını (kullanıcı işlem bilgilerini) imha ettirdiği iddiası da yer alıyor.

Casusluk ve darbe teşebbüsü suçlarından yürütülen soruşturmada da Akyürek'in ifadesinin alınması bekleniyor. Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında perşembe günü Ankara'da gözaltına alınan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, önceki gün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde "ihmali davranışla ölüme sebebiyet verme", "resmi belgede sahtecilik" ve "görevi kötüye kullanma" suçlarından tutuklanmıştı. Akyürek savcılık ifadesinde, kendini suçlayan diğer şüpheli kamu görevlilerinin kendilerini kurtarmaya çalıştığını ileri sürmüştü.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler