YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir mesaj da Abdullah Gül'den...
Bir mesaj da Abdullah Gül'den...
12 Mayıs 2012 13:11
Anneler günü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül mesaj yayımladı...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, annelere kendilerini geliştirmeleri için en iyi imkanların sunulmasının, toplumsal hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanmasının, esasen çocuklara, ülkenin yarınlarına destek vermek ve sahip çıkmak anlamına geleceğini bildirdi.

Gül, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, varlıklarıyla şefkat dolu yürekleriyle hayatın vazgeçilmez değerleri olan annelerin Anneler Günü'nü kutladığını belirtti.

Sonsuz bir sabrın ve hoşgörünün, sınırsız ve koşulsuz bir sevginin, özverinin, sıcaklığın, iyiliğin, güzelliğin, hoşgörünün ve merhametin timsali annelerin, en önemli güven ve güç kaynağı olduğunu vurgulayan Gül, mesajında ''Sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisi şüphesiz anne sevgisidir. Annelerimizden gördüğümüz karşılıksız sevgi, hayat boyu bizlere rehberlik edecek yüceliktedir'' ifadelerine yer verdi.

Annelerin yegane amacının, çocuklarını en iyi şekilde yetiştirebilmek, kendilerinden daha iyi hayat şartlarına kavuşturmak, sevgi ve saygı ortamında, güçlü aile değerleriyle yarınlara hazırlayabilmek olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, şöyle devam etti:

''Bu uğurda tüm sıkıntılara katlanan, çocuklarının mutlu olması ve başarısı için büyük bir sabırla gayret gösteren annelerimizin üzerimizde ödenemez hakları bulunmaktadır. Bu yönüyle annelik, çocuklarına adanmış bir hayatın, hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek büyük bir fedakarlığın ve sabrın adıdır.

Anneler, çocukların kişiliğini, davranışlarını, hayata bakışını şekillendiren ilk öğretmenidir. Bununla birlikte anneler, çocukların kendisini özdeşleştirdiği ve örnek aldığı rol modeldir. Bu nedenle annelerimize kendilerini geliştirmeleri için en iyi imkanların sunulması, toplumsal hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, esasen çocuklarımıza, ülkemizin yarınlarına destek vermek ve sahip çıkmak anlamına gelecektir.''

Cumhurbaşkanı Gül, toplum hayatında üstlendiği vazgeçilmez rolle ailenin temel direği olan annelerin yüzlerinin gülmesini, mutlu, huzurlu, sağlıklı bir hayat sürmesini sağlamanın ve daima hoşgörülü davranmanın da çocuklara düşen en önemli görev olduğunu vurguladı.

Anneleri ihmal etmeden, iyi ve kötü zamanlarında yanlarında olmanın, senede bir gün hatırlayarak değil, hak ettikleri sevgi ve saygıyı hayatlarının her döneminde karşılıksız şekilde göstermenin önemini vurgulayan Gül, şunları kaydetti:

''Anneler Günü vesilesiyle en kıymetli varlıkları olan çocuklarını, aziz vatanımız için birlik ve beraberliğimizin korunması için feda eden şehit annelerimize de bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyor, acılarını yürekten paylaşıyorum.

Sınırsız emekleriyle bizlere bugünlerimizi armağan eden, hayatımızı güzelleştiren ve zenginleştiren baş tacımız annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.''
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler