YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir Kürt açılımı da polisten
Hükümetin Kürt açılımı kurumlara da yansıyor... Polis Akademisi ilginç bir çalıştaya ev sahiliği yapıyor
Bir Kürt açılımı da polisten
01 Ağustos 2009 / 15:44 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Hükümet Kürt açılımında ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gösterdi gösterdi. Bugün Ankara çok kritik bir kurultaya ev sahipliği yapıyor.

Polis Akademisi'nde Kürt Çalıştayı düzenleniyor. Çalıştayı Polis Akademisi bünyesindeki Uluslararası terörizm ve sınırı aşan suçlar araştırma merkezi düzenliyor.

Bugünkü çalıştaya verilen isim çok çarpıcı.. "Kürt meselesinin çözümü ve Türkiye modeline doğru"


Polis Akademisi Başkanı Zühtü Aslan ve Polis Akademisi Araştırma Merkezler Başkanı İhsan Bal'ın yanı sıra yine akademiden 5 uzmanın da katılacağı toplantıya akademisyenler ve gazeteciler de davet edildi.


İlk panelin konusu 'Süreç kapsamında yaıplması gerekenler yöntem ve yönetim."  Parlamentonun  rolü ele alınacak. Siyasi partiler, riskler ve direnç noktaları ele alınacak. İkinci konu ise demokratikleşme paketinde neler olmalı?


TOPLANTIYA KİMLER KATILIYOR ?

Özel davetlilerden biri Milliyet gazetesi yazarı Hasan Cemal. Kısa bir süre önce terör örgütü PKK'nın başındaki isim Murat Karayılan ile yaptığı son röportaj ile ses getiren gazeteci.

Cemal, Çalıştay'da konuşma yapacak, Kürt sorununa ilişkin izlenimlerini toplantıdaki akademisyenler ve gazetecilerle paylaşacak.

Ve bir diğer isim ise Oral Çalışlar. Kürt sorununa ilişkin yazılarıyla dikkat çeken Çalışlar da Çalıştay'da konuşacak, soruna bakışını anlatacak.

Deniz Ülke Arıboğan, Fehmi Koru, Hasan Cemal, Cengiz Çandar,  Mustafa Karaalioğlu, Ruşen Çakır, Muharrem Sarıkaya, İbrahim Kalın, Okan Müderrisoğlu, Nasuhi Güngör, Mithat Sancar, Ali Bayramoğlu, İhsan Dağı ve Mümtaz'er Türköne de Polis Akademisi'nde düzenlenecek Kürt Çalıştayı'na katılacak gazeteciler arasında...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler