YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bir köyde iki muhtar olmaz"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç basının sorularını yanıtladı. YAŞ'taki oturma düzeniyle ilgili bir soruya cevap veren Arınç "Doğru olan başkanın tek başına başkanlık etmesidir. Bir köyde iki muhtar olmaz"dedi.
"Bir köyde iki muhtar olmaz"
03 Ağustos 2011 / 12:21 Güncelleme: 03 Ağustos 2011 / 12:26

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) yeni oturma düzeni konusundaki soruları yanıtladı.

Bülent Arınç, şöyle konuştu: "Doğru olan başkanın tek başına başkanlık etmesidir. MGK'da cumhurbaşkanı başkanlık ediyor. Bugüne kadar belki yanlış bir görüntü vardı. Anadolu'da bir tabir vardır bir köyde muhtar olmaz. Ben başkan olsam yanında başkasının olmasını hoş karşılamam. Çok doğru, çok haklı karşılamanız lazım."

Terörle mücadele konusunda kararlı olduklarını belirten Arınç, "Terörün çirkin yüzünü her gün lanetliyoruz" diye konuştu.
Suriye'deki olayları kınayan Bülent Arınç, "Hama'da yaşananlar tam bir zulümdür. Yanlış yapan bizim dostumuz olamaz. Siz zulmediyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz bir an önce bu zulmü durdurun" dedi.

Albay Dursun Çiçek'in "İrtica ile Mücadele belgesi sahte, internet andıcı gerçek" sözlerini de değerlendiren Başbakan Yardımcısı Arınç, "İnternet andıcı gerçektir sözünü mahkeme değerlendiririr" dedi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler