YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bir kişinin burnu kanarsa sorumlusu Erdoğan'dır'
'Bir kişinin burnu kanarsa sorumlusu Erdoğan'dır'
30 Nisan 2013 16:34
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs kutlamalarına değinerek, Taksim'de kutlama yapılmasının engellenmesini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP'nin yeni anayasa konusunda da tavrının çok açık olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, anayasanın birinci, ikinci ve üçüncü maddelerini okuyarak bu maddelerin kendileri için kırmızı çizgi olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'a her yerde, "Sen hangi ülkenin başbakanısın? Neden çıkıp Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıyım diyemiyorsun?" sorusunu sorduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, "Çünkü cumhuriyetle sorunu var onun. Başkanlık hayalleriyle yatıp kalkıyor. Aç tavuk kendisini buğday ambarında sanır. Ecdadımızdan söz ediyor. Biz de ecdadımızla gurur duyarız ama o ecdadı kendi başkanlık hayallerine alet etmesin. Çok iyi bilsin, bu parlamentoda CHP olduğu sürece, başkanlık sistemi geçemez." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Ayrıca anayasanın başlangıç bölümünde 'Türk milleti' lafı yer alacaktır. Onu oradan çıkarmaya Recep Tayyip Erdoğan'ın ne beyni, ne aklı ne gücü yeter. Türk sözü de anayasada kalacak, o da bizim kırmızı çizgimizdir. Atatürk'ün kurucu ve önder rolü anayasamazın başlangıç bölümünde bütün görkemiyle yer alacaktır." ifadesini kullandı.

Geçmişte AK Parti'ye oy verenlere, ülkesini seven yurtseverlere seslenen Kılıçdaroğlu, "AKP'nin maskesini gördünüz. Maskeyi indiren Kandil oldu. Orada söylediler, süreci açıkladılar. Artık Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ve onun başındaki kişinin birileri tarafından kullanıldığını, silaha teslim olduğunu herkesin bilmesini isterim." diye konuştu.

Partisinin daha önceki grup toplantılarından birinde 16 maddelik bir paket açıkladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin Başbakan Erdoğan'a bu paket hakkında ne düşündüğünü sormadığını, soramadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Şimdi diyor ki 'tarihi yeniden yazacağız'. Çok basit iki köşe yazarı bulursun, cebini de doldurursun, sana yeni bir tarih kitabı yazarlar." dedi.

Konuşmasında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün İstanbul'da Taksim'de kutlanması tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin bu konudaki tavrını eleştirdi. Taksim Meydanı'na izin verilmemesine tepki gösteren ve yasakçı anlayışla sorunların çözülemeyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Eğer bir kişinin saçının teline zarar gelirse, bir kişinin burnu kanarsa onun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ya bayram bu, bırakın herkes istediği yerde kutlasın. Neden yasak getiriyorsun? Hangi gerekçeyle yasaklıyorsun?" dedi.

CİHAN

bende diyorumki
 // osman
bende diyorumki bir evde baba hali ile evladlarıda var baba şu işi yapmıyacaksınız diyor aradan bir evladı da hayır olmaz yapacagız diyor şimdi sorumlu kim evlatlarının kılına bile zarar gelmesini istemeyen babamı asi olan evletmı
şimdi hükümet uygun görmedigi bir şey varki olmaz diyor diger yanda ana muhalefet kışkırtıyor yok çıkacaklar bana göre bir kişinin saç telinin suçlusu kışkırtanlardır bunlar hep böyledir halkı sokaga dökmek ne diyem başka ...
30 Nisan 2013 Salı 16:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler