YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir kadın yanmaktan son anda kurtuldu
PKK yandaşları Mersin'de düzenledikleri izinsiz gösteride terör estirdiler.
Bir kadın yanmaktan son anda kurtuldu
18 Eylül 2009 / 20:01 Güncelleme: 18 Eylül 2009 / 20:16

PKK yandaşları Mersin'de polis ve gazetecilere molotof kokteyliyli saldırıda bulundu. Alevler içinde kalan caddede bir kadın yanmaktan son anda kurtuldu.

Mersin'de korsan gösteri düzenleyen terör örgütü yandaşları, polise ve basın mensuplarına molotofkokteyli saldırısında bulundu. Cadde alevler içinde kalırken, pantolonu tutuşan bir kadını vatandaşlar yanmaktan kurtardı.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yol haritasına destek amacıyla korsan gösteri düzenleyen örgüt yandaşları DTP Toroslor ilçe binası önünde biraraya gelip halay çekip oynadı.

Yaklaşık 300 kişilik grup daha sonra örgüt lehinde sloganlar atarak Akdeniz ilçe binası önüne kadar yürüdü. Burada bir süre terör örgütü lehindeki sloganlarına devam eden grubun dağılması sırasında yüzleri poşulu kişiler bölgede güvenlik önlemi alan polis ekipleri ile basın mensuplarına molotofkokteyli atarak saldırıda bulundu.

Cadde alevler içinde kalırken bir kadın alevler arasında kaldı. Pantolonu tutuşan kadını, çevredeki vatandaşlar müdahale ederek yanmaktan kurtardı. Molotofkokteylinin atılması sırasında kaçan polis ve basın mensupları alevler arasında kalmaktan son anda kurtuldu.

Polis, grubu gaz bombası atarak dağıtırken bölgede güvenlik önlemlerini artırdı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler