YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir istifa haberi daha...
Bir istifa haberi daha...
08 Ekim 2010 16:02
Numan Kurtulmuş'un partiden istifa etmesiyle başlayan kopmaların ardı arkası kesilmiyor. Kahramanmaraş İl Başkanı da görevinden ayrıldığını açıkladı.

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Akgül, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Akgül, yazılı açıklamasında, partilerinde yaşanan gelişmelerin kendilerini çok üzdüğünü, ''önce ahlak ve maneviyat'' diyerek çıktıkları yolda ''ahlaki ve manevi değerlerine uygun olmayan'' tavırlarla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Saadet Partisi'nde son günlerde yaşanan gelişmelerin kendilerinde ''tamiri zor yaralar'' açtığını kaydeden Akgül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''İftira, yalan, hakaret ve fiili saldırılar gerçekleşmiş, teşkilat mensuplarımız kardeş kavgasına sürüklenmek istenmiştir. Daha fazla kavgaya, daha fazla çatışmaya, kırgınlıklara ve anlamsız zaman kayıplarına vesile olmamak için, adı saadet olan ancak içerisinde saadet olmayan partimin il başkanlığı görevimden ayrılıyorum.''

Akgül, açıklamasında Saadet Partisi Merkez, Göksun, Türkoğlu, Andırın, Çağlayancerit, Pazarcık, Afşin, Nurhak ve Ekinözü ilçe başkanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin de partilerinden istifa ettiğini bildirdi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler