YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir ile daha sokağa çıkma yasağı geldi
Yurdun birçok yerinde artan Kobani eylemleri, Mardin, Van, Siirt ve Diyarbakır'ın ardından Batman'da da sokağa çıkma yasağına neden oldu. Toplamda dört ile sokağa çıkma yasağı gelmiş oldu.
Bir ile daha sokağa çıkma yasağı geldi
07 Ekim 2014 / 22:30 Güncelleme: 07 Ekim 2014 / 23:40

Mardin'in Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Mazıdağı, Ömerli, Savur ilçelerinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin'in Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Dargeçit, Mazıdağı, Savur ilçelerinde valilik kararıyla saat 17.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı ilçelerde polis, camiler ve belediyelerden yapılan anonslarla halka duyuruldu.

Erciş'te sokağa çıkma yasağı

Van Valiliği, olayların devam ettiği Erciş İlçesi'nde saat 18.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Dükkanlar yakıldı

Van'ın Erciş İlçesi'nde, Suriye'nin Kobani kentine IŞİD militanlarının saldırısını protesto gösterilerinde bugün çıkan olaylar öğleden sonra arttı. Göstericiler Atatürk ve İnönü caddelerindeki onlarca işyeri ve banka şubelerini ateşe verdi. Göstericiler, itfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmesini de önledi.

Kurtalan'da da sokağa çıkma yasağı

Siirt Valiliği tarafından Kurtalan ilçesinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'da sokağa  çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği tarafından saat 22.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Batman'da sokağa çıkma yasağı

Batman Valiliği, iki gündür olayların sürdüğü kentte ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yarın, kentteki tüm okullarda da eğitime bir gün ara verildi.

 

DHA

11:49
 // IŞİD TERÖRÜ
Işıd e destek olanların da Allah belasını versin. Huzur, şiir okumayla, tören yapmayla olmaz. Huzur, fedakarlık ve sadakat ile olur....
08 Ekim 2014 11:49
Huzur
 // M.N.A
Ülkemize huzuru çok görenlerin Allah belasını versin sokaklari yakıp yıkan alçaklar Allahtan iateyim suriye gibi bir yerde yasasaydiniz...
07 Ekim 2014 23:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler