YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir hesaplama hatası daha...
Bir hesaplama hatası daha...
30 Nisan 2011 13:21
YGS'de yaşanan skandallar bir tülü bitmek bilmiyor... Hesaplama hatası ile ilgili de her gün yeni öğrencilerde puan yanlışlığı çıkıyor...

Bursa'dan sınava giren Ece Akyüz adlı öğrencinin sonuç formunda puanı 133 yazıyordu ve LYS'ye bile giremiyordu. Bir gün sonra ÖSYM ile görüşüldü ve yeni bir form alındı. Bu kez puan 427'ydi.

Ece Akyüz adlı öğrencinin sonuç formunda puanı 133 yazıyordu. Bir gün sonra puanı 427 oldu..Bursa'dan sınava giren Ece Akyüz adlı öğrencinin sonuç formunda puanı 133 yazıyordu ve LYS'ye bile giremiyordu. Bir gün sonra ÖSYM ile görüşüldü ve yeni bir form alındı. Bu kez puan 427'ydi.

SONUÇ FORMLARINDA HATA MEYDANA GELDİ

YGS'deki şifreyle başlayan ve ALES'teki kitapçık kriziyle tırmanan sınav skandallarına her gün bir yenisi eklenirken, bugün sonuç formlarında dikkat çekici bir farklılık ortaya çıktı. Bursa'dan sınava giren Ece Akyüz isimli öğrencinin sınav sonuç formunda aldığı puan 133 olarak görünüyordu ve LYS'ye giremez notu vardı. 28 Nisan'da ulaşılan formda Ece Akyüz'ün Türkçe'den 14, Sosyal Bilimler'den 04, Matematik'ten 08, Fen Bilimleri'nden 11 doğrusu vardı.

LÖSEMİ TEDAVİSİ GEÇİREN KIZ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Hastanede lösemi tedavisi gören genç kız, sonucu öğrenince sinir krizi geçirdi. Bir gün sonra ÖSYM ile görüşüldü ve tekrar bir sonuç formu alındı. Bu kez durum farklıydı. Sonuç formunda Ece Akyüz'ün 427 puan aldığı ve LYS'ye girebileceği yazıyordu. Genç kız, Türkçe'den 36, Sosyal Bilimler'den 30, Matematik'ten 35 ve Fen Bilimleri'nden 32 soruya doğru cevap vermişti.

Ece Akyüz'ün eğitim gördüğü dersanenin yetkilisi Bülent Büke, karşılaştıkları durum karşısında şaşkına döndüklerini belirterek, "İlk gün ile ertesi gün arasında çıkan fark bizi de şaşırttı. Aradaki uçurum farkı çok büyüktü. YGS'de üst üste yaşanan skandallar zinciri bizi üzüyor. Çocuğumuzun ve ailenin yaşadığı sıkıntı zirveye ulaştı" dedi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler