YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bir gece ansızın Tel Aviv'e gelebiliriz'
İHH, Özgür-Der ve Memur-Sen öncülüğünde İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan binlerce kişi, saldırıları protesto etti. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım , "Biz Müslümanlar bir gece ansızın Tel Aviv'e, Kudüs'e gelebiliriz'' dedi.
'Bir gece ansızın Tel Aviv'e gelebiliriz'
20 Temmuz 2014 / 13:55 Güncelleme: 20 Temmuz 2014 / 14:31

Protestocular, iftarın ardından gruplar halinde Levent'teki Başkonsolosluk önüne gelmeye başladı. Burada toplananların sayısı her geçen saat artarak, yaklaşık 5 bin kişiyi buldu.

Protestoya katılmak için araçlarıyla gelmek isteyen vatandaşlar, Zincirlikuyu'dan itibaren trafiğin yoğunlaşmasına neden oldu. Sarıyer ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne giriş yönünde trafik tek şeritten sağlandı.

Başkonsolosluk önünde konuşmaların yapılabilmesi için bir otobüsün üzerinde platform oluşturuldu. Vatandaşlar, kalabalık dolayısıyla otobüs duraklarının üzerlerini ve refüjü de doldurdu.

Ellerinde Filistin bayrakları ile çeşitli döviz ve pankartlar taşıyan protestocular, zaman zaman tekbir getirerek, İsrail aleyhine sloganlar attı.

Kalabalığa hitap eden Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, mübarek ramazan ayında Filistin ve Gazze'deki bu zulmü kınamak için burada toplandıklarını söyledi.
Kaya, şöyle devam etti:

''Muhammed'in ordusu bu zulmü yapanları korkutuyor''

"Biz Müslümanlar, dünyanın her yerindeki zulme sessiz kalamayız. Müslümanların Gazze ve Filistin'de uçaklarla vurulması içler acısı bir durum. Şimdi hep birlikte bu zulmü yapanlara lanet, Müslüman kardeşlerimize de bolca dualar okuyalım. Muhammed'in ordusu zulmü yapanları korkutuyor. Onun için protesto ve gösterilerle hep birlikte mücadelemizi sürdürelim."

''Biz Müslümanlar bir gece ansızın Tel Aviv'e, Kudüs'e gelebiliriz''

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da hedeflerinin 81 ilde yüz binleri toplamak olduğunu ifade ederek, İsrail'in zulmüne sessiz kalmayacaklarını vurguladı.
Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah'ın izniyle çok kısa süre sonra siyonistlere gereken cevaplar verilecek. Yapılan saldırılarda her gün yüzlerce Müslüman katlediliyor fakat bu vahşete dünyanın her yerinden büyük tepkiler var. Avrupa'da, ABD'de yaşayan Müslüman kardeşlerimiz meydanları doldurarak bu zulmü protesto ediyorlar. İsrail ise uçaklarla her gün çocuk ve kadın demeden yüzlerce Müslümanı vuruyor. Ey İsrail, ey Netanyahu, buradaki insanların heyecanlarını, Gazze'ye gitme isteğini görün. Biz Müslümanlar bir gece ansızın Tel Aviv'e, Kudüs'e gelebiliriz. İslam'ın bayrağını her yerde dalgalandırmaya devam edeceğiz."
Yıldırım'ın konuşması sırasında tekbir getiren gruptakiler, "Gazze'ye bin selam" ve "Kahrolsun İsrail" sloganları attı.

Bu arada, emniyet yetkilileri bir ara Başkonsolosluğun bulunduğu plazaya girdi. Bu sırada kalabalıktan bir grup, plazaya doğru taş ve pet şişe attı.

Öte yandan, plazanın önündeki bariyerleri aşarak, buradaki heykele Türk ve Filistin bayrakları asan iki kişi, polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı. Kalabalık bu sırada polislere tepki gösterdi.

Kalabalığın protestosu zaman zaman sloganlarla sürerken, polis ekiplerinin de güvenlik önlemleri devam ediyor.

 

AA

02:47
 // HA GAYRET
Keşke bu sözleri Dışişleri, M.S. Bakanlığı ya da; Genel Kurmay söyleseydi. Türkiye, İsrail'i vurursa; bütün zalimleri bir korku sarar. Hiç bir zalim, zulm edemez olur....
21 Temmuz 2014 02:47
En iyi yol
 // Muhafız
Herzaman söylüyorum İsraile haddinibildirmenin en iyi yolu telavivde, hebronda ikinci Hiroşima vakasına yaratmaktır. Başka yolu yok... Pakistan nın elinde 5kilotonluk nükleer silahlar mevcut, biliyorsunuz, ancak bu dilden anlarlar... ...
21 Temmuz 2014 Pazartesi 02:03
En iyi yol
 // Muhafız
Herzaman söylüyorum İsraile haddinibildirmenin en iyi yolu telavivde, hebronda ikinci Hiroşima vakasına yaratmaktır. Başka yolu yok... ...
21 Temmuz 2014 Pazartesi 02:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler