YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir darbe daha: 23 gözaltı
Bir darbe daha: 23 gözaltı
30 Haziran 2010 15:14
İstanbul narkotik polisi bazı semtlere düzenlediği operasyonlarda 7 kilo eroin, 65 bin adet uyuşturucu hap ele geçirdi. Olayla ilgili 23 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da çeşitli semtlerde düzenlenen operasyonlarda, 7 kilo 538 gram eroin ile 65 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, uyuşturucu madde tacirlerine yönelik çalışmalarını sürdüren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Çatalca, Kadıköy ve Göztepe'de takibe aldıkları kişilere yönelik gerçekleştirdikleri eş zamanlı operasyonlarda, aralarında şebeke elebaşı olduğu belirtilen Halit Ü. ve sevgilisi Havva Ö'nün de aralarında bulunduğu 22 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve yanlarında taşıdıkları valizler ile evlerinde yapılan aramalarda 70 kilo 538 gram eroin, sahte oldukları belirlen 1 sürücü belgesi, 3 nüfus cüzdanı, 3'ü ruhsatsız 5 tabanca, bir miktar esrar, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği sanılan 2 bin dolar, 2 bin avro, 6 bin 800 TL ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan ve Bodrum Bitez'deki lüks villasında sevgilisi Havva Ö. ile birlikte yakalanan şebeke elebaşı Halit Ö'nün, uyuşturucu madde suçundan Yargıtayca onaylanan 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı öğrenildi.

UYUŞTURUCU HAP OPERASYONU

Esenyurt'ta, yurt dışından elde ettiği uyuşturucu ve uyarıcı nitelikli hapları iç piyasada pazarlamak isteyen bir kişinin bulunduğu yönündeki ihbarları değerlendiren narkotik polisi, bir eve operasyon düzenleyerek, Ö.F.S'yi gözaltına aldı.

Bu kişinin üzerinde ve evinde yapılan aramalarda, çek yat şeklindeki koltuğun bazasında gizlenmiş paketler halinde 65 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

0perasyonlarda gözaltına alınan 23 kişinin, tamamlanan sorgularının ardından adliyeye sevk edildikleri kaydedildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler