YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir cesede daha ulaşıldı
Kozan'da bir işçinin daha cesedine ulaşıldı...
Bir cesede daha ulaşıldı
28 Şubat 2012 / 10:32 Güncelleme: 28 Şubat 2012 / 10:27

Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlamasının ardından sulara kapılarak kaybolan işçileri bulmak için çalışmalarını sürdüren arama kurtarma ekipleri, bir işçinin daha cesedine ulaştı.

Sivil Savunma ekipleri, sualtı polisi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Cuma gününden bu yana arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Gökdere Köprü Barajı önündeki nehir yatağında oluşturulan toprak sette biriken suyun pompalarla tahliyesine devam edilirken, arama kurtarma ekipleri, sabah saatlerinde nehir yatağında oluşturulan toprak yığınlarında bir iş makinesine daha ulaştı.

İş makinesinin çevresini kazan ekipler, aracın içerisinde işçilerden birisinin olduğunu belirledi. Ekipler, araç içerisindeki işçinin cesedini çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Cuma günü Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması sonucu 2 işçi yaralanmış, 10 işçi de suya kapılarak kaybolmuştu. Arama kurtarma çalışmalarında işçilerden Eyüp Altuntaş ve Cumali Değirmenci'nin cesetlerine ulaşılmıştı. (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler