YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir belediyeye daha baskın
Maltepe Belediyesine yapılan yolsuzluk baskının ardından bir belediyeye daha baskın yapıldı. Polis Silvri belediyesi'nde arama yaptı...
Bir belediyeye daha baskın
25 Aralık 2010 / 08:10 Güncelleme: 25 Aralık 2010 / 09:14

Silivri Belediyesi ek hizmet binasında, çöp hizmeti ihalesiyle ilgili bir şikayet üzerine polis tarafından arama yapıldı.

Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, konuya ilişkin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısının talimatıyla Silivri Belediyesi ek hizmet binasında arama yaparak, bazı evrakı incelemeye aldı.

Bu arada, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yaptığı yazılı açıklamada, Çevre Temizlik Müdürlüğünce gerçekleştirilen çöp ve temizlik ihalesi sürecinde bir firma sahibinin kendisine gelerek, ''İhaleyi ben aldım. Benim hakkımı, hukukumu koruyun. Ben SODEP ve SHP'nin kurucusuyum'' gibi ifadeler kullandığını kaydetti.

Işıklar, söz konusu kişiye, ''İhalenin şartnamesinde SODEP'in ve SHP'nin kurucusu olunacak gibi bir ifade yok. İhaleyi siz aldıysanız, neden böyle bir korumaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Ben gerçekleşen ihaleye kim girmiş, ne yapmış, bunları takip etmiyorum'' dediğini aktardı.

Birlikte çalıştığı insanları, bulundukları partiye göre seçmediğini ifade eden Işıklar, şöyle devam etti:

''İhaleye girecek firmaların kriterlerine arkadaşlar bakar. Bu konuda personelime güveniyorum. Çalışma arkadaşlarımdan, bu firmanın eksik evrak verdiğinden dolayı ihaleden elendiğini öğrendim. İhalede 2009 yılına ait bilançoları eksikmiş ve bu da ihalenin en önemli belgelerinden biri. Kendisi de ihaleden elendiği için bunu kasti bir unsura taşıyıp, bizi şikayet etmiş. Silivri Belediyesinde böyle bir usulsüz durum olması asla mümkün değildir. Böyle bir suiistimal görüntüsü yaratarak bizi yıpratmaya çalışan insanlara da savcılığın yaptığı inceleme sonucunda en büyük yanıtı vermiş olacağız. Evraklar incelendikten sonra kamuoyuna tekrar açıklama yapacağım.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler