YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir ayet okudu, başına gelmeyen kalmadı...
Müftü Ahmet Mehmetalioğlu, Fethullah Gülen'in Vatikan ziyaretini eleştirmek için camide bir ayet okuduğunu, bunun üzerine de Paralel Yapı'nın hedefi haline geldiğini belirterek, "Dört bir yandan baskı altına alındım" dedi.
Bir ayet okudu, başına gelmeyen kalmadı...
30 Haziran 2014 / 11:05 Güncelleme: 30 Haziran 2014 / 11:16

İstanbul Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun'un ardından Kırklareli Demirköy Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu da Paralel Yapı'nın kendilerinden olmayan Diyanet mensuplarına yönelik kumpaslarına isyan etti.

Sabah'ın haberine göre; 2007'de İstanbul Fatih'de vaizken Fethullah Gülen ve beraberindekilerin Vatikan ziyaretini eleştirip, "Siz izzet ve şerefi o kafirlerin yanında mı arıyorsunuz. Halbuki izzet Allah'ın katındadır" ayetini okuduğunu anlatan Mehmetalioğlu, bunun üzerine başına gelmeyen kalmadığını söyledi.

Müftü, paralel yapının kendisini hedef haline getirdiğini, her gününün baskı altında geçtiğini, sonrasında İstanbul'dan sürüldüğünü dile getirdi. 

Sen misin Gülen'i eleştiren

Paralel Yapı'nın Diyanet'teki yuvalanmasının ve Gölge İmamın deşifre olmasının ardından Türkiye'nin dört bir yanından ihbar yağıyor.

Zaman'ın hedefe koyduğu Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun'dan sonra Kırklareli Demirköy Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu da benzer şekilde tepkisini dile getirdi.

Paralel Yapı'nın kendisinden olmayan diyanet mensuplarına kumpas kurduğunu vurgulayan Ahmet Müftü Mehmetalioğlu, özetle şunları söyledi: 

2007'de Fatih'te vaiziydim. Yine bir ramazan ayında camide yaptığımız sohbette, Gülen ve beraberindekilerin Vatikan ziyaretini eleştirerek, 'Siz izzet ve şerefi o kafirlerin yanında mı arıyorsunuz? Halbuki izzet Allah'ın katındadır" ayetini okudum.

Ardından etrafımı bir grup çevirdi. "Sen bu ayetleri nasıl okursun" diye beni azarladılar. İşte o gün paralel yapıyı tanıdım ve sanki o günden sonra üstüme bir gölge çöktü. Paralel yapılanma beni hedefi haline getirdi, hayatımızı kaydırdı. 2007 ve 2014 yılları arasında her günüm, her saatim baskı altında geçti. Dört bir yandan baskı altına alındım. Baskıları ise hâlâ devam ediyor. 

"Rüyalarıma bile girdiler"

17 Aralık operasyonunun ardından Sayın Başbakan Erdoğan'ın Pınarhisar'daki mitingine katılıp onunla fotoğraf çektirmem ve 15 gün önce de "Başbakan'a ve Hakan Fidan'a uzanan eller kırılsın" başlıklı bir makale yazmam bu yapıyı iyice kızdırdı. Birileri yazıdan dolayı beni uyardı. Hiç muhatabım olmayan kişiler bana şiddetli bir şekilde baskı kurmaya başladı. Rüyalarıma girmeye başladılar. 

"Çıkar için her şeyi mubah sayarlar"

"Bu oluşum menfaatleri ve zararı söz konusu olduğunda her türlü küfür, hakaret, linç, şantaj, iftira, kumpas, yalan ve çirkefliği mubah sayıyor. Camiye sırf hayır hasenat işlerini kendi oluşumlarına kaydırmak için geliyorlar. Kurslardan ve yurtlardan kendi cemaatlerine öğrenci temin etmek amaçlı Diyanet'te yapılanıyorlar."

 

SABAH

FETOYA EVİYA ...
 // alemci
gözüyle bakıp ondan korkan hem tarafı olup terketmeye korkanlar birde hiç bir ilgisi olmayıpta yardım yapan kesim var onlarda korkudan hala devam ediyormuş bu adam evliyada değil velide değil bu adam başkalarına harami diyorya aynaya bakıyor kendini okuyor haremininde hırsızında düzanbazında vatan hainininde zaliminde en önde gideni allah bu paralel yapıya fırsat vermesin çokları bu zalimlerin takiyeciliğine zalimliğine inanmıyor ama bir gün anlar ama iş işten geçmiş olur....
30 Haziran 2014 Pazartesi 11:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler