YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir açıklamada Bozdağ'dan...
Bir açıklamada Bozdağ'dan...
23 Ekim 2011 18:34
Bir açıklama da Almanya'nın Münih kentinden geldi. Almanya'da bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Van'daki depremle ilgili açıklamada bulundu...

Almanya'nın Münih kentinde bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Van'da bugün meydana gelen deprem ile ilgili olarak, ''Arama kurtarma çalışmaları ile vatandaşlarımıza kısa sürede ulaşılır ve can kaybı inşallah fazla olmaz. Dileğimiz odur, duamız odur'' dedi.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Münih'te düzenlediği bir toplantıya katılan Bozdağ, toplantı arasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

''Maalesef Van ilimizde çok üzücü bir deprem hadisesi yaşandı bugün saat 13.00 sularında. Şu anda devlet bütün imkanları ile orada. Arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğine ilişkin bilgiler aldım. Yüzlerce evin hasar gördüğünü, yıkıldığını, tabi bunların içerisinde insanlarımızın bulunduğunu öğrendik. Çok üzgünüz. İnşallah fazla can kaybı olmaz. Çok kısa sürede bu deprem vasıtasıyla ortaya gelen durum ortadan kaldırılır. Arama kurtarma çalışmaları ile vatandaşlarımıza kısa sürede ulaşılır ve can kaybı inşallah fazla olmaz. Dileğimiz odur, duamız odur. Allah hepimize yardım etsin, onlara da yardım etsin. Ve Türkiye bütün gücü ile şu anda deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'ın, sözkonusu toplantıda bir konuşma yaptıktan sonra Türkiye'ye döneceği belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler