YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binlerce kişi MİT'e iş başvurusu yaptı
Binlerce kişi MİT'e iş başvurusu yaptı
12 Temmuz 2016 02:22
Türkiye istihbaratının zirvesi olan MİT'e binlerce iş başvurusu yapıldığı ortaya çıktı.

Türkiye'de son dönemdeki saldırılar ve bu eylemlerin ardından artırılan güvenlik önlemleri gündemdeki sıcaklığını korurken MİT'e vatandaşlardan yoğun başvuru geldiği belirtildi.

Türkiye'de 20 Temmuz 2015 Suruç patlaması ile başlayan ve yoğunlaşan terör saldırıları neredeyse her ay İstanbul, Ankara illeri başta olmak üzere bir saldırı olarak devam ederken bu süreçte MİT'e de gelen ihbarlarda ve MİT'e ‘yardımcı olma' başvurularında artış yaşandı.

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre 2015 yılı boyunca MİT'e toplam 34 bin vatandaş başvuru yaparken bu başvuruların büyük çoğunluğu Temmuz ayındaki patlamanın ardından geldi.

VATANDAŞ MİT'E YARDIMCI OLMAK İSTİYOR

Aylık 2500-3000 bandında kalan vatandaşların başvurularının bu yılın mayıs ayında artışı da dikkat çekti. MİT verilerine göre mayıs ayında 3563 vatandaş “yardımcı olmak istediğini” ifade ederek MİT'e başvurdu.

Mayıs ayında IŞİD'in ve PKK'nın eylemler yapacağı yönünde birçok iddia kamuoyuna yansımış, bu örgütlere yönelik çok sayıda operasyon da yapılmıştı. Bu süreçte birçok haber ve yorumdan etkilenen vatandaşın da MİT'e başvurduğu ifade ediliyor.

artık nurcu ve gomonis kovalamıyorlar.artık bizden oldular.
 // hursit dilaver
beyler ingiltere niye büyük devlettir ve DEVLET-İ FEHİMANE'DİR. söyliyeyim. ingilterenin ilk mekteplerinde bebelere ne öğretilir bilirmisiniz. HER İNGİLİZ VATANDAŞI,GENCİ İNGİLİZ İSTİHBARAT SERVİSİNİN TABİİ ÜYESİDİR.ingiliz bebeleri bu ruhla yetişir.onun içinde ingiliz ingilizdir. bunu londraya 15 günlüğüne gidişimde her akşam sokaklarda kaybolmamdan anladım.ben bilirim gençliğimizde MİT komunist,nurcu kovalardı.ve sistem gereği, her vatandaşı güvenilmez sayardı.ama değişiyor zaar bu görüş...
12 Temmuz 2016 Salı 17:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler