YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bingöl'den 30 araç yola çıktı
Bingöl'den 30 araç yola çıktı
24 Ekim 2011 09:27
Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen yardım ekiplerine Bingöl'de katıldı. 30 araç ve 102 personelden oluşan arama kurtarma ekibi deprem bölgesine sevk edildi.

Bingöl'den deprem bölgesine 30 araç ve 102 personelden oluşan arama kurtarma ekibi ile gıda maddesi gönderildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Van'da meydana gelen depremin ardından Valilik Kriz Merkezi'nin acilen toplandığı, deprem bölgesine gönderilecek yardımların koordine edildiği bildirildi.

İlk olarak 19 kişilik Akut Bingöl ekibinin deprem bölgesine sevk edildiği belirtilen açıklamada, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde 6 ambulans, 7 iş makinesi, 3 arama kurtarma aracı, 11 pikap, 1 öncü araç, 2 minibüsten oluşan toplam 30 araç ile 31 personelden oluşan 6 sağlık ekibi ve arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak üzere çeşitli kurumlardan toplam 71 personelin deprem bölgesine sevk edildiği belirtildi.

Depolarda mevcut çadır ve battaniyeler ile 100 bin adet pet şişe içme suyu, 4 ton 600 kilogram hazır kavurma ve 7 bin 500 ekmeğin depremzedelerin acil gıda ihtiyaçları için deprem bölgesine gönderildiği kaydedilen açıklamada, gönderilen gıda malzemelerine ilave olarak toplam 12 bin 720 paket gıda ile 8 bin paket temizlik malzemesinin hazırlandığı ve en kısa sürede deprem bölgesine gönderileceği bildirildi.

Bingöl 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığından da toplam 22 personel ve 2 arama kurtarma köpeğinden oluşan 1 arama kurtarma takımı ve 2 arama kurtarma köpek timinin 2 helikopterle deprem bölgesine intikal ettirildiği kaydedildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler