YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bingöl katliamında Ergenekon şüphesi
Bingöl katliamında Ergenekon şüphesi
16 Aralık 2009 09:37
33 er katliamını Ergenekon'a götüren ilk ifade...

Ergenekon savcıları, 1993 yılında 33 askerin öldürüldüğü olayla ilgili dosyayı yeniden açıyor. Kanlı saldırıdan kurtulan 5 eski askerin ifadelerinin alınmasına karar verildiği, bir kişinin ifadesinin polis tarafından alındığı, 4 kişinin ifadelerinin ise daha sonra alınacağı belirtildi.

33 erin şehit olduğu saldırıdan ağır yaralı kurtulan Erdal Özdemir'in verdiği ifadeyi Habertürk gazetesi ele geçirdi. İşte Özdemir'in ifadesinden bir bölüm...

"GİDİN YOKSA DAYAK"

"Malatya'daydık. Buradaki astsubaylar 'Bu gece kalamyın, sabaha kadar dayak yersiniz' dediler. Bizden para tplayıp sivil araç kiraladılar ve yola çıktık. Soförler molalarda birbirlerini arıyorlardı. Saat 18:00'de 50-60 PKK'lı aracı durdurdu."

"EREGENEKON YAPTI"

"Şoförler PKK'lılara, '50 asker var ne yaparsanız yapın' dediler. Şoförleri bıraktılar, bizi dağa götürdüler, saat 03:00'de taradılar. Ben yaralandım. Eylem Ergenekon örgütü tarafından yapılmış olabilir. Hem PKK'ya hem Ergenekon'a yaradı..." 

TELEFON TRAFİĞİ

Yol boyunca araç soförlerinin 5 kez mola ve lastik patlağı gerekçeleriyle durduklarını, her seferinde ise ankesörlü telefondan birileriyle görüştüklerini ifade eden Özdemir Maltaya Bingöl arası araçla 2.5 saat olduğu halde 6 saatte Bingöl'e varamadıklaını kaydetti. Özdemir,şoförlerin molalardan birinde bir çobanla konuştuklarına da dikkat çekti..

PAŞA'YA HESAP SORDUM TEHDİT EDİLDİM

Erdal Özdemir, 2006'da bir TV programona telefonla katıldığını, Dönemin Jandarma Asayiş Bölge Komutanı emekli Orgeneral Necati Özgen'e "50 askeri niçin silahsız ve korumaszı olarak gönderdiniz, emri siz vermişsiniz, niye sahip çıkmadınız?" diye sorduğunu anlattı.

Özgen'in kafasını bile kaldırmadığını söyleyen Özdemir 10 dakika sonra ev telefonun aranarak, "Niye böyle konuşuyorsun. Bu konuşamalrından dolayı öleceksin. Yalvarta yalvarta öldüreceğim. Pişman olacaksın" diye tehdit edildiğini anlattı. Olayın ardından konunun savcılığa intikal ettiğini ifade eden Özdemir,  "Tehdit eden kişinin bulunması gerekirken eniştenim ifadesini aldılar... Tehditin Ergenekon ile bağlantısı olabikeeğini düşünüyorum. Bunun araştırılmasını istiyorum" dedi.

Özgeni tv de dinleyip şaşırdık.
 // ibrahim çelikoğlu
"Bitlisin aldığı Rus yapımı arabalar yolda devriye geziyorlardı,geriye dönüşte bu hareket olmuş"diyor."PKK haberi verilmiş haberiniz varmıydı"diye soruluyor "vardı altıyüz kişilerdi" diyor."Bu işler az bir zamanda oluyor,yarım saat içinde".Peki sormazlarmı PKK'dan haberin vardıda devriye gezen arabalar gel,git yapacaklarına silahsız askerleri neden korumaya almadı?...
17 Aralık 2009 06:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler