YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'ın eşi kimdir? Semiha Yıldırım'ın yaşı, eğitimi ve mesleği ne?
Binali Yıldırım'ın eşi kimdir? Semiha Yıldırım'ın yaşı, eğitimi ve mesleği ne?
19 Mayıs 2016 17:53
Ak Parti'nin genel başkan adayı Binali Yıldırım bugün en çok konuşulan isimlerden... Binali Yıldırım'ın hayatında büyük öneme sahip olan eşi kimdir? Eşi Semiha Yıldırım'ın hayatı, fotoğrafları, yaşı, eğitimi ve mesleği gibi soruların cevabı haberimizde...

Binali Yıldırım'ın yeni genel başkan olacağının açıklamasının ardından yeni ''first lady'' en çok merak edilen konulardan biri oldu. Peki, Binali Yıldırım'ın eşi kimdir? Semiha Yıldırım kaç yaşındadır? Nerelidir ve mesleği nedir? İşte Semiha Yıldırım'ın ile ilgili bütün fotoğrafları...

BİNALİ YILDIRIM'IN EŞİ KİMDİR?

Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım Erzincan Refahiye'nin Kayı Köyü'nden. Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım emekli öğretmen. AK Parti'nin aktif kadınları arasında yer alan Semiha Yıldırım, özellikle sosyal sorumluluk projelerinde görevler alıyor. Semiha Yıldırım en son 17 Mayıs'ta düzenlenen "Gönül Dağı Projesi"nin tanıtımında görüntülenmişti. Etkinlikle Semiha Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'la yan yana oturmuştu.

SEMİHA YILDIRIM'IN MESLEĞİ NEDİR? 

1993 yılına kadar öğretmenlik görevini sürdüren Yıldırım, Türkiye'nin birçok şehrinde görev yaptıktan sonra emekliye ayrıldı. Emekli olduktan sonra misyonunu gönüllü eğitim projelerinde sürdürdü.

1975'TE BİNALİ YILDIRIM'LA EVLENDİ

Binali Yıldırım, öğretmen Semiha Hanım ile 1975'te evlendi. Bu evlilikten Bülent, Erkam ve Büşra isminde 3 çocukları dünyaya geldi.

50-001.jpg

ADI VERİLEN BİR İLK OKUL VAR

İstanbul Çekmeköy'de Binali Yıldırım'ı eşi Semiha Yıldırım adına açılmış bir ilkokul vardır. Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu eğitim ve öğretime 10.09.2012 tarihinde başladı. Okul henüz ikinci yılını yaşayan genç bir okuldur. Okulun donanım ve yapım giderlerinin tamamı bağışçısı Semiha Yıldırım ve ailesi tarafından karşılandı. Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu her yaşanan gün yaptıkları çalışmalarla geçmişini oluştururken bugünden planlandığı yarınlarda farklı eğitim öğretim anlayışı ile tarih sahnesinde, öğrencilerinin başarıları, vatanına yaptığı hizmetlerle yerini alacaktır.

Semiha Yıldırım adına yaptırılan "Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu"nun açılışında önemli konulara değinmişti. Çekmeköy'deki açılışa eşi ve kızı ile gelen Bakan Yıldırım, yaptığı konuşmada, "Öğretmenlik başka bir şey, bilmek, eğitmek başka bir şey. Çocukların ruh dünyasını anlamak bambaşka bir şey" dedi.

''SEMİHA, CÖMERT KADIN DEMEK''

Okulun açılışında Bakan Yıldırımı yalnız bırakmayan AK Parti Genel Başkan Yarımcısı Hüseyin Çelik, Bakan Yıldırımın eşi Semiha Yıldırım'ın isminin anlamının "cömert kadın" olduğunu hatırlattı. Yıldırım çiftinin okulun yapılmasını sağlayan çocukları Bülent, Erkam ve Büşra'nın ailelerine önemli bir eser kazandırdıklarını söyleyen Çelik, "Biz birbirimize dua, ederken Allah salih evlatlar versin deriz" dedi. Çelik, "Hepimiz geldik, gidiyoruz faniyiz. Büyüklerimiz demişler ki, eğer yoksa sana ait yeryüzünde bir eser, yarın gelir yerinde yeller eser" diye konuştu.

ÖĞRETMENLİK ANILARINI ANLATTI

Bakan Yıldırım, sınıfa girdiğini ve öğrencilerin kendisini dinlemediğini söyledi. Öğrencileri susturmak için tahtaya vurduğunu aktaran Yıldırım, ders boyunca ses çıkmadığını ama öğrencilerin kendisiyle hiç konuşmadığını belirtti. Yıldırım, okul müdürünün daha sonra kendisi için "Hoca hanım, dersler boş geçsin ama eşiniz derse gelmesin" sözünden sonra öğretmenliğin ne kadar zor olduğunu anladığını dile getirdi. Bakan Yıldırım, hükümetlerinin öğretmenlere her konuda destek olduğuna da dikkati çekti.

10-003.jpeg

 

 // Elif
Sabiha Yıldırım kaç yaşında...
25 Mayıs 2017 23:06
 // Mehmet başoğlu kocaelinden
Türkiye'de bir başbakan eşi olmak zordur helede kendini millet ve Türkiye için atamis biriyse merak ediyorum gece kaç saat uyuyorlar onlar nasıl bir insan o enerjiyi nereden alıyorlar allah cumhur, başkanımıza başbakana vede eşlerine güç ve sabır versin Allah yar ve yardımcınız olsun...
23 Ocak 2017 08:46
 // Merhaba
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
22 Mayıs 2016 20:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler