YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım: Joe Biden Türkiye'ye gelecek
Başbakan Binali Yıldırım, "15 Temmuz'dan sonra ABD'nin tutumu daha iyi ve harekete geçtiler, ABD Başkan Yardımcısı Biden de gelecek" dedi.
Binali Yıldırım: Joe Biden Türkiye'ye gelecek
13 Ağustos 2016 / 13:01 Güncelleme: 13 Ağustos 2016 / 13:32

Başbakan Binali Yıldırım, "15 Temmuz'dan sonra ABD'nin tutumu daha iyi ve harekete geçtiler, ABD Başkan Yardımcısı Biden de gelecek" dedi.

Yıldırım, "Örgütten olanlarla direkt ilişkisi olmayanları ayırmakta zorluklar var ama hatasız iş yapmak için çok çaba harcıyoruz. Bunların kendi iletişim ağları var. 50 bin kişilik bir yapı. Direk örgütte olanlarla hasbel kader bulaşmış olanları titizlikle ayıracağız. Elimizdeki bilgiler sınırlı ama biz minimum hata ile normalleşme için çaba harcıyoruz. Asker, sivil bürokrasi, iş dünyasından olanları belirliyoruz" ifadelerini kullandı.

BU BİRLİKTELİĞİ GÖZÜMÜZ GİBİ KORUYACAĞIZ

Siyasi partiler, başta Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi olmak üzere burada çok net duruş ortaya koydular, darbeden, tanktan, tüfekten yana değil demokrasiden yana bir dayanışma içine girdiler.

Bizi hemen aradılar, desteklerini verdiler hatta bu süreçte, darbe girişiminden sonra devam etti. 'Biz bunu, bu birlikteliği gözümüz gibi koruyacağız' diye milyonlara taahhüdümüz var. Hakikaten bunu korumak zorundayız.

Buna ihtiyacımız var. Toplumun kenetlenmesi, bir beraber olması, hem içeride hem dışarıda ülkemiz hakkında iyi düşünmeyenlere çok önemli cevap niteliği taşıyor.

FETÖ'CÜLERİ TESPİT NOKTASINDA ZORLUKLARIN OLDUĞU MALUM

Başbakan Yıldırım, darbe girişiminde bilfiil görev almamış, fakat arka planında görev almış veya yıllardan beri bu altyapının hazırlanmasında aktif katkısı olmuş bütün herkesin çok titiz bir çalışmayla belirlenip adalete teslim edilmesi gerektiğini ifade ederek, "Tespit noktasında da zorlukların olduğu malum.

Peki ne yapacağız  Biz belirli kriterleri ortaya koyduk. Bu örgütle irtibatı kendi isteğiyle, kendi azmiyle olanlarla, hasbelkader burayla ilişki içinde olmuş olanları birbirinden ayırmamız gerektiğini düşünüyorum." ifadesini kullandı. 

4 BİN 897  KİŞİ MEMURİYETTEN ÇIKARILDI

Açığa alınan 76 bin 597 kişi. Memuriyetten çıkartılan 4 bin 897 kişi. Bunların 3 binden fazlası asker, bir kısmı hakim, bir kısmı da sivil memur. Hem açığa alınanlar hem de memuriyetten çıkartılanların toplamı 81 bin 494 kişi.

FETÖ'NÜN KENDİ KURDUĞU İLETİŞİM AĞI VAR

Bunların kendi kurdukları iletişim ağları var, özel. Yani hiç kimsenin kullanmadığı bir iletişim altyapısı kurmuşlar. O iletişim altyapısında 50 binin üzerinde isim var. Bunların üzerine gidiliyor.

peki feto
 // mustafa
Fetoşumuzu da getiriyorsa gelsin, yoksa görüşecek pek bir şey yok....
13 Ağustos 2016 Cumartesi 16:34
 // Erol
O gülen için gelmez kimbilir yine ne alçaklıklar için geliyodur. Bu kavmin bastığı yerde ot bitmez...
13 Ağustos 2016 14:57
 // Ömer
şimdi bu alça ve yahudi Hizmetçisinin " Terörist” olmadığnı an la dı nız mı? Bir terörist için mi bunca trafik?...
13 Ağustos 2016 14:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler