YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım Diyarbakır'da
Binali Yıldırım, partisinin 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongresi için genel başkanlığa aday gösterildiği toplantının ardından Diyarbakır'a geldi.
Binali Yıldırım Diyarbakır'da
19 Mayıs 2016 / 16:39 Güncelleme: 19 Mayıs 2016 / 16:45

Binali Yıldırım, partisinin 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongresi için genel başkanlığa aday gösterildiği toplantının ardından Diyarbakır'a  geldi.

Yıldırım PKK'lı teröristlerce 12 Mayıs'ta Dürümlü mezrasında 15 ton patlayıcı yüklü kamyonun infilak ettirilmesi sonucu yaşamını yitirenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunacak.

"TERÖR BELASINDAN KURTARACAĞIZ " DEMİŞTİ

Binali Yıldırım gazetecilere Diyarbakır ziyareti ile ilgili olarak; 

"Diyarbakır'da patlayıcı yüklü kamyonetin infilak ettirilmesi sonucu 16 vatandaşımız şehit oldu. Vücutları bile tek parça olarak toplanamadı şimdi oraya onların acılarını paylaşmaya gidiyoruz yanlarında olduğumuzu göstereceğiz. Millet rahat olsun, emin olsun bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya kararlıyız." demişti.

Dürümlü köyünde yakınlarını kaybeden vatandaşlara taziye ziyaretinde bulunan Yıldırım, açıklama yaptı.

"Bugün bize tevdi edilen görevin hemen ardından bakanlarımızla milletvekillerimizle buraya geldik. 1000 yıllık kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Milletimiz rahat olsun, emin olsun ki, bu terör belası Türkiye'nin gündeminden mutlaka çıkarılacaktır." diyen Yıldırım, "Bunun için gereken ne lazımsa harfiyen eksiksiz yerine getirilecektir. Vatanımızı bölmeye kast edenler, masum korunmasız insanlarımızı yok edenler cevabını en şiddetli şekilde alacaklar." dedi.

 // Mehmet
Hem Ahmed Hoca gosterildiginde de ayni muhabbetti, sonra bitirdiler adami, bunlarin basinda da Binali Yildirim geliyor, bitti Akp, alin size yeni Anavatan partisi!...
19 Mayıs 2016 18:43
 // Mehmet
Bu kadar mi biktiniz di Ahmed Davutogludan? Bir oyum vardi o da kesinlikle Akp ye degil artik! Herkes yoluna, biz Ahmed hoca icin iki defa gittik AK partiye verdik, ama onlar AK degil Akp olduklarini gosterdiler! Hayrlisi da bu kadarda olmaz, edep ya hu!...
19 Mayıs 2016 18:28
 // Rasim DUMAN
Mustakbel Basbakanimizin da, kahraman Cumhurbaskanimiz ile "her konuda" gayet kuvvetli istisare halinde bulunmasini, nacizane tavsiye ederim. "Ariza" cikarmak, "Reis"ten fazla, kendisine zarar verir, Turkiye'ye zarar verir. Recep Tayyip ERDOGAN, Cenab-i Hak (C.C.)'in İslam Alemi'ne mustesna bir lutfudur, herkes buna gore hareket etmelidir....
19 Mayıs 2016 17:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler