YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bin kişi öldürmüş olabilirim" diyen Çarkın'a göre
"Bin kişi öldürmüş olabilirim" diyen Çarkın'a göre
"Bin kişi öldürmüş olabilirim" diyen Çarkın'a göre
21 Ekim 2008 / 08:37 Güncelleme: 21 Ekim 2008 / 00:00

"Susurluk kazası Ergenekon'u aydınlatan lambadır."


"Ergenekon resmi çok eksik aktörlerin çoğu dışarıda."


"Çatlı'yı öldürme emrini siyasiler verdi, ipini Ergenekon çekti."


Star TV'de yayınlanan 'Arena' programında Uğur Dündar'ın sorularını cevaplandıran eski özel harekatçı Ayhan Çarkın, 'vatansever' dediği Abdullah Çatlı'nın, Ergenekoncular tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Çarkın, "Abdullah Çatlı vatanını, milletini seven düzgün bir adamdı. Kullanma tarihi dolunca ortadan kaldırdılar. Çatlı'nın ipini Ergenekon çekti" ifadelerini kullandı.


SUSURLUK, ERGENEKON'U AYDINLATAN FENER


Açıklamalarıyla Susurluk ve Ergenekon ilişkisini aydınlatan Çarkın, "Susurluk olayı Ergenekon organizasyonunu aydınlatan bir fenerdir. Ergenekon operasyonu başlayınca kendimi konuşmak zorunda hissettim. Eğer konuşmasaydım kendimi vatan haini gibi hissedecektim" diye konuştu. Susurluk Kazası'nın bir Ergenekon operasyonu olduğunu öne süren Ayhan Çarkın'ın konuşmalarından satır başları şöyle:


"Kazaya neden olduğu ileri sürülen kamyon da, şoför de düzmeceydi. Hem Çatlı'dan hem de onunla birlikte hareket eden bizlerden kurtulmak istiyorlardı. Ben hala rahat uyuyamıyorum. Öldürülme korkusuyla yaşıyorum. Kazadan sonra yeraltı dünyasının ünlü ismi Tarık Ümit'in öldüğü iddia edildi. Ancak ölüsünü kimse görmedi. Ben Ümit'in ölmediğini biliyorum. Gerekirse ispatlarım.'


DÜNDAR'I ÖLÜMDEN ÇATLI KURTARDI


Ergenekon örgütünün, ünlü gazeteci Uğur Dündar için de ölüm emri çıkardığını kaydeden Çarkın, Çatlı'nın bu emre, Dündar'ın, "vatansever ve milliyetçi bir gazeteci" olduğu için karşı çıktığını söyledi. Çarkın, "Uğur Dündar'ı ipten Çatlı aldı" dedi. Ergenekon operasyonunun buzdağının görünen kısmı olduğunu belirten eski özel harekatçı Ayhan Çarkın, "Uğur Dündar için ölüm emri verildi. Ama Abdullah Çatlı, 'Uğur Dündar vatanını sever' diyerek bu suikaste karşı çıktı. Yani Dündar'ı Allah korudu. Suikast emrini veren de bir siyasetçiydi" dedi.

"Hiçbir siyasetçiyle kişisel bir hesabım olmadı" diyen Dündar ise, "benim için ölüm emri veren siyasetçiyi ben affettim bile" dedi.


"GENÇ POLİSLER, BAŞBAKAN'I DİNLEYİN"


'İdealist polisler' olarak kendilerinin kullanıldığını kaydeden Çarkın, 'Şimdiki genç arkadaşlarıma sesleniyorum: Akıllı olsunlar, kendilerini kullandırtmasınlar. Herkes aklını başına almalı. Başbakan ve Genelkurmay Başkanı'nın söylediklerine odaklanmalı. Onların gösterdikleri dışında bir çözüm yok. Genç güvenlik görevlileri kendilerine yapılacak tekliflere karşı uyanık olsunlar' diye konuştu.


Özel harekat polisi Oğuz Yorulmaz'ın annesi de oğlunun devlet tarafından kullanıldığını itiraf ederek şunları dile getirmişti, "Devlet tüm faili meçhul cinayetleri oğlum ve arkadaşlarına işletti. Ergenekon’da sadece paşalar değil siyasetçilerde var. Ben evladımı devlete memur verdim, çeteci vermedim. Ortalama 93-94 kişiyi öldürmüşler."

1000 KİŞİ ÖLDÜRMÜŞÜMDÜR

Oğuz Yorulmaz'ın annesinin söyledikleriyle birebir örtüşen sözler dile getiren Ayhan Çarkın, "Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim" dedi. "Kullanıldığımızı, kazanın olduğu sırada farkettik ama hep sustuk" dedi.


Çarkın'ın sözlerinden satır başları:


- Biz susurluk kazasının Ergenekonu aydınlatan lambasıyız. Bedel ödedik, kimisinin canı yandı, kimisinin bağrı.


- Ergenekon'un resmi çok eksik, aktörlerin çoğu dışarıda.


- Çatlı'nın dürüst, namuslu, mert, adam olduğunu anladılar. Baktılar ki başlarına bela olacak. İpini çektiler. O kamyonun altına girmese başka bir kamyonun altına mutlaka girecekti.


- Çatlı'ya devlet işler yaptırmış, kanlı eylemler yaptırmış, devletin bunu kalkıp itiraz etmesi mümkün mü?


 Bir kolu PKK'da bir kolu da Hizbullah'ta


Eğer ben birşey yaptıysam devlet adına yaptım. Zaten ben bunu istiyorum. Çıksın açıklasınlar diye. Eğer ben Ergenekon olsaydım onun yanında olmam gerekmez miydi.


- Ergenekon hangi devlet adına iş yapmış. devlet adına başlayıp da menfaat adına devam eden birçok şey var. Ne yapmış devlet adına. Ahtapot gibi oturmuş bir kolu PKK'da...


- Ergenekon'un bir kolu Hizbullah'ta bir kolu orda bir kolu burda.


  Tarık Ümit yaşıyor. Benim bilgim var.


 Çıkıp ben bunları geberticem diyen siyasetçi açsın arşivleri faili meçhul cinayetlerin (PKK'ya destek verdiği iddia edilen Kürt işadamlarının kastediyor) hesabını versin. Tutup da Ahmet'i orda öldürdüler, Mehmet'i burada geberttiler diyerek bu olmaz.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler