YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bilimsel bir konferans yaptık, siyasi konulara gi
"Bilimsel bir konferans yaptık, siyasi konulara gi
"Bilimsel bir konferans yaptık, siyasi konulara gi
11 Ekim 2008 / 10:57 Güncelleme: 11 Ekim 2008 / 00:00

Askere gitmemek için sahte çürük raporu aldığı iddiası tartışılan Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Yargıtay Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Bilişim Hukuku’ konferansında siyaset yapınca oturum başkanı tarafından azarlandı.


Yargıtay 9. Ceza Dairesi üyesi Ekrem Ertuğrul’un yönettiği oturumda dinleyici olarak katılan Eminağaoğlu, söz alarak telefon dinlemeleriyle ilgili olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nı (TİB) suçlayarak ‘Polisiye bir kurum görüntüsü altında’ olduğunu ileri sürdü. Eminağaoğlu TİB Başkanı’nın her ne kadar yargıç olsa da Başbakan tarafından atandığını gündeme getirip eleştirmesi üzerine Başkan Ertuğrul, ‘Bu yasamanın konusudur’ uyarısı yaptı.


Eminağaoğlu’nun ısrar etmesi üzerine yasama ve yargı ayrımını hatırlatan Ertuğrul ‘Lütfen soruya gelin’ dedi. Eminağaoğlu, aynı yöndeki ısrara devam edince Başkan Ertuğrul ‘Sözünüzü kesmek zorundayım. Siyasi konulara girmiyoruz. Biz burada bilimsel bir konferans yaptık. Lütfen kısa kesin’ uyarısında bulundu.


Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler