YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bilal Erdoğan sığınmacıları ziyaret etti
Bilal Erdoğan sığınmacıları ziyaret etti
10 Kasım 2014 00:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukları Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak beraberinde TÜRGEV yöneticileri ile birlikte IŞİD saldırısından kaçarak Suruç'un Aligör Mahallesinde bulunan YİBO'ya yerleşen Kobanili sığınmacıların barındığı çadır kenti ziya

Burada sığınmacılara yönelik yapılan çalışmalara ilişkin bilgi alan Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak'ın yer aldığı heyet, beraberinde getirdikleri yardım malzemelerini dağıttı.

Türkiye'nin her zaman zulme uğramış insanların yanında olduğunu ve Suruç'ta da Suriyeli sığınmacılara verilen desteğin bunun en açık örneğini oluşturduğunu vurgulayan TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "Çok kısa sürede çok iyi şeyler yapılmış inşallah daha da iyi olacaktır. Bu hakikaten halkımızın Türk milletinin merhametinin göstergesidir. Bu üzerimize de bir vazifedir ve devletimizin yapması gereken bir şeydir. Zor gününde başkalarının yanında olmazsanız, zor gününüzde kimse yanınızda olmaz. Onun için devletimize ne kadar teşekkür etsek azdır diye düşünüyorum" diye konuştu.
TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ise sığınmacılara yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek şunları söyledi:

"İnsanlar ne kadar zor şartlar altında olsalar da çok basit istekleri oluyor. Bir battaniye ihtiyacını karşıladığınızda dünyaların onun olduğunu söylüyorlar. Bir tarafta acılar içersinde iken. bir tarafta tevazu içersinde insanlar gördük. Güçlü duruyorlar; Türkiye Cumhuriyeti devletine güvendiklerini bunun huzur ve mutluluğu içersinde olduklarını ifade ediyorlar. Çocuklara ihtiyaç duyulan mama ve bezleri getirdik, yetişkinlerin de giyim ihtiyaçlarının olduğunu öğrendik ve karşılamak için çalışma içerisinde olacağız."

Yoğun güvenlik önlemi altında gerçekleştirilen ziyarette Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak, tercüman aracılığıyla Kobani'den gelen sığınmacılar ile sohbet etti.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler