YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beytüşşebap'ta operasyon: 15 terörist öldürüldü
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde operasyona çıkan askerlere teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Operasyonda 15 teröristin cesedi bulundu. 8 uzun namlulu silah ve 2 roketatar ele geçirildi.
Beytüşşebap'ta operasyon: 15 terörist öldürüldü
27 Eylül 2015 / 12:10 Güncelleme: 27 Eylül 2015 / 12:44

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyetinde 15
bölücü terör örgütü mensubu terörist cesedi ile birlikte, 2 adet M-16 piyade tüfeği, 5 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet biksi makineli tüfek ve 2 adet RPG-7 roketatar silahı ele geçirildi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında bulunan 1 adet tuzaklanmış el yapımı patlayıcı ve 1 adet el bombası imha edildi.

Tunceli'de icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait 2 adet piyade tüfeği, 2 adet dolu piyade tüfeği şarjörü, 1 adet el bombası, 1 adet el telsizi, 1 adet el dürbünü, 1 adet gece görüş gözlüğü, çok sayıda muhtelif yaşam malzemesi ve örgüte ait çeşitli dokümanlar ele geçirildi.

5 terörist teslim oldu

Bölücü terör örgütünden kaçan Mardin'in Nusaybin ilçesinde 1, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçende 1, Şırnak'ın Uludere'de 2 ve Erzurum'un Hınıs ilçesinde 1 olmak üzere toplam 5 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler