YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beytüşşebap'ta hain saldırı: 10 şehit
Beytüşşebap'ta hain saldırı: 10 şehit
03 Eylül 2012 11:00
Beytüşşebap'ta hain saldırı: 10 şehit
Dün gece saat 22:00 sıralarında Beytüşşebap ilçe merkezindeki polis ve askeri üs bölgelerine teröristlerce düzenlenen saldırıda 1 yaralı güvenlik görevlisinin daha hayatını kaybetmesi ile şehit sayısı 10'a yükseldi...  Saldırı sonrası çıkan çatışmada çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

İLK BİLGİLER...


Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, teröristlerin 4 farklı noktaya düzenlediği saldırıda 9 güvenlik görevlisi şehit oldu. Alınan bilgilere göre, saldırı yapılan yerler arasında polis noktası, Özel Harekat noktası ve Kaymakamlık binası da var.

Saldırının dün saat 22.00 sıralarında yapıldığı, güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği ancak 9 güvenlik görevlisinin şehit düştüğü belirtildi. Kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, "Beytüşşebap'ta teröristler askeri üs noktalarına saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. 9 güvenlik görevlisi de şehit oldu. Şehitlere Allah'tan rahmet, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum" açıklamasını yaptı.

Şehitler, bugün Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderilecek. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler