YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyoğlu'ndaki patlama sonrası Hükümet'ten ilk açıklama
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beyoğlu'ndaki saldırıyla ilgili "Ne yapsanız boş, bu millet sizin tuzaklarınıza asla teslim olmayacaktır. Bu millet terörün yapmak istediklerinin hiçbirisine prim vermeyecek" dedi.
Beyoğlu'ndaki patlama sonrası Hükümet'ten ilk açıklama
19 Mart 2016 / 12:00 Güncelleme: 19 Mart 2016 / 12:37

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Beyoğlu'ndaki patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Kurtulmuş, "Hain planı uygulamaya çalışıyorlar. Ne yapsanız boş, bu millet sizin tuzaklarınıza asla teslim olmayacaktır. Bu millet terörün yapmak istediklerinin hiçbirisine prim vermeyecek, kadim, ezeli kardeşliğini inşallah ebedi hale getirecek, kıyamete kadar bu topraklarda birlikte, barış içinde yaşayacaktır" dedi.

Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hayır, ne yaparlarsa yapsınlar, teröre alışmayacağız. Terör karşısında kanıksamayacağız, geri adım atmayacağız. İnşallah yollarda, çarşılarda, pazarlarda günlük hayatımızı devam ettireceğiz

HERKESİ YEKVÜCUT OLMAYA DAVET EDİYORUZ

"Terörle mücadele milli bir sorumluluktur, milli dayanışmayı, birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber karşı çıkmayı gerektirir. Bunu yaparken de amasız, fakatsız, tereddüt etmeden, herkesi, bu şiddet olaylarına, terör olaylarına, sadece terörü yapan kişilere değil onlara bunları yaptıran bütün karanlık odaklara karşı da yekvücut durmaya, tek bir yumruk halinde olmaya davet ediyoruz."

HDP'YE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

"Bütün partilere, özellikle demokrasi karşısında sınav veren HDP'ye bir kere daha buradan çağrıda bulunuyorum. Gün bugündür. Terör örgütünün arkasındaki mahiyet tam manasıyla ortaya çıkmadan, hemen, derhal, hiçbir şekilde 'ama, fakat' demeden bu terörü yapan katilleri, canileri, hainleri ve arkasındaki karanlık odakları telin edin, lanetleyin, görüşünüzü ortaya koyun." 

BÜTÜN DÜNYAYA SESLENİYORUZ

"Bütün dünyaya sesleniyoruz. Nasıl Türkiye'nin içerisinde herkes 'ama'sız ve 'fakat'sız siyasetin yanında yer alıp, teröre karşı çıkmak mecburiyetindeyse bütün dünyadaki ülkeleri, bütün dostlarımızı, dost bildiklerimizi, dost gördüklerimizi de teröre karşı açıkça Türkiye'nin yanında yer almaya davet ediyoruz."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler