YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyoğlu'nda şok operasyon...
Beyoğlu'nda boş bir binada suikast silahı bulundu
Beyoğlu'nda şok operasyon...
27 Temmuz 2009 / 18:24 Güncelleme: 27 Temmuz 2009 / 00:00

Beykoz Anadolu Hisarı sahilinde bulunan mühimmatın ardından Beyoğlu'ndaki boş bir binada keskin nişancı tüfeği ele geçirildi. İhbar üzerine bölgeye giderek araştırma yapan polis ekipleri, silahı poşete sarılı olarak buldu.  
  
25 Temmuz 2009 Cumartesi gecesi 155 Polis İmdat hattını arayan bir vatandaş, Beyoğlu Yeniçeri Ağası Sokak 10 numarada bulunan metruk binaya ellerinde uzun namlulu silahlarla giren kişilerin bulunduğunu söyledi. Eve giren kişilerin kimlikleri konusunda bilgi sahibi olmadığını söyleyen ihbar telefonunun ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı bir kaç ekip bölgeye gitti. Güvenlik önlemleri alındıktan sonra binaya operasyon düzenleyen polis uzun namlulu silahlarla binaya girdiği iddia edilen kişilere rastlamadı. Bunun üzerine binanın her tarafı didik didik arandı. Odalardan birinde naylon poşet içinde silah bulunduğu fark edildi. İncelemenin ardından bulunan silahın üzerinde almanca ibareler olan ve Alman menşeili olduğu tahmin edilen keskin nişancı tüfeği olduğu belirlendi. Tüfeğin üzerinde dürbününün ve şarjörü içinde mermilerinin de bulunduğu tespit edildi. Aramalarda başka bir silaha rastlanmaması üzerine tüfek, incelenmek üzere balistik laboratuarına gönderildi.


Bölgede inceleme yapan Terörle Mücadele Şubesi ekipleri görgü şahidi olabilecek kişilerin ifadesine başvurdu. Konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü ancak şu ana kadar kimsenin gözaltına alınmadığı belirtildi. Balistik incelemenin ardından silahın türü ve herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığının ortaya çıkacağı belirtildi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler