YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyoğlu'nda göstericilere polis müdahalesi
Beklenen gün geldi. Bugün terör örgütü PKK'nın elebaşının yakalanış yıl dönümünü... Bunu bahane eden PKK yandaşları Türkiye genelinde izinsiz gösteriler düzenliyor... Bu izinsiz gösterilerin biri de İstanbul Beyoğlu'nda gerçekleşti...
Beyoğlu'nda göstericilere polis müdahalesi
15 Şubat 2010 / 14:13 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 15:00

Beyoğlu'nda izinsiz gösteri düzenlemek isteyen bir gruba polis müdahale etti.

Kendilerini ''Barış ve Demokratik Çözüm Platformu'' olarak nitelendiren grup, Taksim Tramvay Durağı'nda, terör örgütü elebaşının Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in de katıldığı basın açıklamasının ardından grup, Tarlabaşı yönüne doğru yürüyüşe geçti.

Çeşitli sloganlar atan, trafiği kapatan ve bazı araçlara zarar veren gruptakiler, emniyet güçlerinin gaz bombası da kullandığı müdahalesiyle ara sokaklara dağıldılar.

Emniyet güçlerinin bölgedeki önlemleri sürüyor. (A.A.)

BATMAN'DA GÖSTERİCİLER POLİSLE ÇATIŞTI

Terör örgaoütü lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanma yıldönümü nedeni ile Batman'da yürüyüş yapmak isteyen BDP'liler ile polis arasında olaylar yaşandı. Turgut Özal Bulvarı üzerinde bir araya gelen ve aralarında BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata'nın da bulunduğu grup BDP Batman Parti binasına yürümek istedi.

Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis yürüyüşe izin vermeyince BDP'liler oturma eylemi yaptı. Eyleminin devam ettiği esnada harekete geçen başka bir grup polis eşliğinde BDP il binasına kadar yürüdü. Yürüyüşün ardından BDP il binası önünde bekleyen polislere taş atılması üzerine başlayan olaylara polis zırhlı araçlar ve özel harekat timleri ile müdahale etti. Eylemciler ayrıca kepenk açan bir esnafın iş yerinin camlarını kırdı.

Polis ve eylemciler arasında uzun süre kovalamaca sürdü. Dikkatleri çeken başka bir nokta ise polisin olaylar esnasında hiç gaz bombası kullanmaması oldu. Ara sokaklarda toplanan eylemciler uzun süre polise taş yağdırdı. Polislerin ara sokaklara girmesi ile eylemler son buldu. (İHA)
 

DOĞU GERGİN, ESNAF KEPENKLERİNİ AÇMADI...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler