YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz Saray'dan Gülen'in iadesi hakkında flaş açıklama!
Beyaz Saray sözcüsü Earnest, Gülen'in iadesi ile ilgili olan belgelerin bu sabah saatlerinde elektronik ortamda ulaştığını ve Dışişleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığının başvuruyu değerlendirmeye başladığını açıkladı.
Beyaz Saray'dan Gülen'in iadesi hakkında flaş açıklama!
19 Temmuz 2016 / 21:58 Güncelleme: 19 Temmuz 2016 / 23:47

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili resmi başvurunun kendilerine ulaştığını ve değerlendirme sürecinin başladığını bildirdi.

Sözcü Earnest, günlük basın toplantısında FETÖ'nin başarısız darbe girişimi ve FETÖ elebaşı Gülen'in iade talebi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Earnest, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın sabah saatlerinde bir telefon görüşmesi yaptığını belirterek, "Başkan Obama, 'ABD'nin, Türkiye'nin demokratik olarak seçilmiş sivil yönetimine olan güçlü bağlılığını' bir kez daha vurguladı." ifadelerini kullandı.

Görüşmede FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili konuların da konuşulduğunu kaydeden Earnest, iadeyle ilgili Türk hükümetinden, ilgili belgelerin bu sabah saatlerinde elektronik ortamda ulaştığını ve Dışişleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığının başvuruyu değerlendirmeye başladığını açıkladı.

Earnest, başvurunun iki ülke arasındaki iade anlaşmasının maddelerine ve Amerikan yasalarına göre en hassas şekilde değerlendireceğini vurguladı.

"ABD hukukun üstünlüğü ilkesine bağlıdır"

Sözcü Earnest şunları söyledi:

"ABD teröristleri desteklemez. ABD, demokratik olarak seçilmiş yönetimleri devirme komplosu kuran kişileri de desteklemez. ABD hukukun üstünlüğü ilkesine bağlıdır. Biz, iade anlaşmasında belli olan süreçlere uygun şekilde hareket edeceğiz."

Belgelerin değerlendirme sürecinin sonucunda ortaya çıkacak durumun, tamamen hukuki bir süreç olacağını ifade eden Earnest, bu noktada federal bir hakimin de değerlendirmede yer alacağını bildirdi. 

 // Osmanbey
160 ülkede okulu bulunan ve bu okullardaki tüm ingilizce öğretmenlerinin hepsi cıa ajanıykan, ayrıca bu hain vatikan tarafından atanan bi kardinalken amerikanın bu haini vermesini ihtimal dahilinde olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan biz inanan ülkesini milletini seven gerçek müslümanlar olarak bir olalım. Cumhurbaşkanımızın ve diğer devlet büyüklerimizin dediği gibi meydanları boş bırakmayalım....
20 Temmuz 2016 11:06
 // Tim komutanı
Teslim etti etti, etmez ise EKG (ensele kap getir )timiyle alır getiririz...
20 Temmuz 2016 10:18
İBRAHİM SURESİ 46
 // Nezir
İBRAHİM SURESİ 46 AYET-"Gerçek şu ki, onlar hileli-düzenler kurdular. Oysa onların düzenleri, dağları yerlerinden oynatacak da olsa, Allah Katında onlara hazırlanmış düzen (kötü bir karşılık) vardır." Yüce kitabımız araştırılmıyor, eğer araştırılsa zalimler ve hainler korkudan perişan olurlar....
20 Temmuz 2016 Çarşamba 05:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler