YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz hoca, kurbanda tavuk kesilmesinin çok saçma olduğunu belirtti
Beyaz hoca, kurbanda tavuk kesilmesinin çok saçma olduğunu belirtti
Beyaz hoca, kurbanda tavuk kesilmesinin çok saçma olduğunu belirtti
04 Aralık 2008 / 15:56 Güncelleme: 04 Aralık 2008 / 00:00

Zekeriya Beyaz birkaç yıl önce ‘kurban bayramında tavuk kesilebilir’ diyor ve kurban konusuna bambaşka bir açılım getiriyordu.


Beyaz, 2001 yılında NTV’de ‘İzleyici Görüşü’ programına katılmış ve şunları söylemişti: ‘Efendim siz bu kurban bayramı vesilesiyle veya bir başka zamanda bir fakire tavuk alsanız, verseniz, kesseniz, ondan yararlansa bu bir yakınlık vesilesidir, Allah'a bir sadakadır, bir yakınlık vesilesidir.’


Birkaç yıl önce bunları söyleyen Beyaz, bu kez bambaşka bir cevap verdi. Beyaz, Ensonhaber'e yaptığı açıklamada ‘kurban kesmenin sünnet olduğunu, kurbanı sadece durumu iyi olanların keseceğini’ söyledi. Ve kurban olarak tavuk kesilmesinin çok saçma olduğunu belirtti.


YIL 2008 NE TAVUĞU(!)


Zekeriya Beyaz’ın adı geçtiğimiz günlerde CHP’nin Esenler Belediye Başkan adayı olarak geçti. Beyaz’ın 2001 yılında NTV’de katıldığı programda söylediği sözlerin sırrı da aslında adaylık tartışmalarının altında yatıyordu. Zekeriya Beyaz, önceki yerel seçimlerde AKP’ye oy veren Esenler’den aday olacak. Durum böyle olunca da, Beyaz Hoca, muhafazakar bir ilçe olan Esenler’de daha fazla oy alabilmek için siyasi bir ‘açılım’ yapma zorunluluğu duydu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler