YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beştepe'den açıklama
Beştepe'den açıklama
24 Temmuz 2015 12:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lozan Barış Antlaşması'nın 92. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin, kuruluş yıllarında temelleri atılan vizyonu hayata geçirmek için sahip olduğu azim ve heyecanı aynen koruyarak, hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerlediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Lozan Barış Antlaşması'nın 92. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Lozan Antlaşması'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurucu belgelerinden biri olduğunu belirten Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş yıllarında temelleri atılan vizyonu hayata geçirmek için sahip olduğu azim ve heyecanı aynen koruyarak, hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerliyor" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, insanı merkeze alan, kadim değerlerinden beslenen, ilkelerinden taviz vermeyen bir dış politika anlayışıyla, günümüz dünyasının en karmaşık bölgesinde istikrarın, güvenin ve barışın teminatı durumunda olduğunu bildirdi. Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bizler, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlayacağımız 2023'te, Türkiye'nin dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasında yer almasını sağlamak için azimle çalışmaya, gerekli tüm adımları atmaya devam ediyoruz. Halihazırda G-20 Dönem Başkanlığını yürüten ülkemizin, aradan geçen 92 yılda geldiği yer, elde ettiği başarı, aynı zamanda istikbalimizin daha iyi olacağının da müjdecisidir.

Bu vesileyle, aziz milletimizin gayret ve desteği ile ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma konusundaki kararlılığımızı vurguluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler