YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beştepe'deki tarihi zirve sonrası açıklama
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 3 parti lideri ile yaptığı toplantının detaylarını paylaştı.
Beştepe'deki tarihi zirve sonrası açıklama
25 Temmuz 2016 / 18:33 Güncelleme: 25 Temmuz 2016 / 19:26

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'de gerçekleştirilen kritik toplantı sonrası detayları açıkladı. 

İşte kalın'ın açıklamalarından satır başları:

ERDOĞAN PARTİ LİDERLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Sayın Cumhurbaşkanımız, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünden yana açık ve net bir duruş sergilemelerinden dolayı parti liderlerine teşekkür etmiş ve bu birlik ve beraberlik ruhunun her türlü sorunun üstesinden gelmek için en önemli güç kaynağımız olduğunu vurgulamıştır.

FETÖ VE PKK'YA YÖNELİK MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEK

Siyasi görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak meydanlara dökülen milletimizin ve verilen talimatları yerine getiren güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarının hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Fethullahçı Terör Örgütü, PKK ve diğer güvenlik tehditlerine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar hakkında da liderleri bilgilendirmiştir.

OHAL SÜRECİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasının ve OHAL sürecinin titizlikle yürütüleceği ifade edilmiş ve bu konuda bütün siyasi partilerin işbirliği yapmasının önemi vurgulanmıştır.

Ortak sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmek için siyasi diyalog mekanizmalarının etkin bir şekilde kullanılması hususunda görüş birliğine varılmıştır.

ERDOĞAN, KILIÇADAROĞLU'NU TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki zirvede, Taksim mitingi vesilesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu tebrik ettiği öğrenildi.

LİDERLER YAŞADIKLARINI PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki zirvenin sıcak, samimi bir ortamda gerçekleştiği, darbe teşebbüsü sırasında liderlerin yaşadıklarını paylaştıkları öğrenildi.

TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA ATILACAK ADIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki zirvede, FETÖ ve PKK ile mücadele konusunda kısa, orta ve uzun vadede atılacak adımlar hususunda mutabık kalındığı öğrenildi. 

 // Talip Demirtaş
İşte bu. Yok külliyeye gitmem. Yok şununla görüşmem. Demekki ortak noktalarımız daha fazla. Bu diyaloglar artarak devam eder inşaalah....
25 Temmuz 2016 23:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler