YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beştepe'de kritik zirve! Erdoğan üç lideri kabul edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimi karşısındaki tutumları sebebiyle teşekkür etmek ve son gelişmeleri değerlendirmek amacıyla AK Parti, CHP ve MHP liderlerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etti.
Beştepe'de kritik zirve! Erdoğan üç lideri kabul edecek
24 Temmuz 2016 / 17:26 Güncelleme: 24 Temmuz 2016 / 19:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, CHP ve MHP genel başkanlarını, darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları sebebiyle teşekkür etmek ve önerilerini almak üzere, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'e gönderdiği mektupta, Türkiye'nin, 15 Temmuz'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu, asker elbisesi giymiş bir grup terörist tarafından gerçekleştirilen silahlı ve kanlı darbe girişimine maruz kaldığını belirtti.

Mektupta, "FETÖ mensubu teröristler tarafından cebir ve şiddet kullanmak suretiyle, anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini, temel hak ve hürriyetleri, meşru Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen, silahlı darbe teşebbüsü milletimizin demokrasisine sahip çıkarak, ortaya koyduğu kahramanca direniş sayesinde engellenmiştir." ifadesine yer verildi.

Milletin, darbe girişimi karşısında gösterdiği kararlı tutumu, siyasi partilerden de beklediği vurgulanan mektupta, şunlar kaydedildi:

"Bu zorbalığa karşı gösterdiği kararlı tutumla, tüm kurumlarımıza çok önemli sorumluluklar yükleyen milletimiz, birlik ve beraberliğimizin en üst düzeyde olması gereken bu kritik dönemde, diğer kuruluşlarımızla birlikte, siyasi partilerimizden de bunun gereğini yerine getirmesini beklemektedir. 

YILDIRIM, AK PARTİ GENEL BAŞKANI SIFATIYLA ÇAĞRILDI

Bu çerçevede, Sayın Cumhurbaşkanımız 25 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00'te CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile AK Parti Genel Başkanı Sayın Binali Yıldırım'ı, hem darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumu sebebiyle kendilerine teşekkür etmek, hem de son gelişmeleri değerlendirip, önerilerini almak üzere, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmektedir."

BAHÇELİ VE KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN'IN DAVETİNİ KABUL ETTİ

MHP Genel Başkanı Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine yarın 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gideceği bildirildi.

 // milli irade
Kılıçdaroğlu ve partisinin samimiyetine inanmıyorum. zaten daha bir hafta geçmeden partisinden ve destekçilerinden çatlak sesler çıkmaya başladı bile......
25 Temmuz 2016 09:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler