YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beştepe Millet Camii'si dualarla açıldı
Beştepe'de bulunan Beştepe Millet Camii açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "İnşa edilen her cami bu topraklara vurduğumuz bir mühürdü. Her mühür bu coğrafyadaki tapu senetlerimizdir" dedi.
Beştepe Millet Camii'si dualarla açıldı
03 Temmuz 2015 / 13:02 Güncelleme: 03 Temmuz 2015 / 13:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye, Irak ve Mısır'da zulüm tüm şiddetiyle devam ediyor." dedi.

- Beştepe Millet Camii ve kongre merkezi olarak bugün açılışı yapılıyor. Adı Beştepe Millet Camii milletimize hayırlı olsun. Camimizin Ankara’ya ve bölgemize kazandırılmasında emeğe geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bu camide kılınacak namazların Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum.

HER CAMİ BU TOPRAKLARA BİR MÜHÜRDÜR

- Bu caminin gerek mimarisi hem de konumu itibariyle ülkemize çok önemli katkılar sağladığına inanıyorum. En önemli maddi unsurları camilerimizdir. İnşa edilen her cami bu topraklara vurduğumuz bir mühürdü. Her mühür bu coğrafyadaki tapu senetlerimizdir.

- Büyük bir mücadele sonunda yeniden tarihimizin kültürümüzün yeni bir sentezle ihya etmeyi, ayağa kaldırmayı başardık. Cumhurbaşkanlığı külliyesini ana ve yardımcı binalarıyla en seçkin, en ihtişamlı örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Günde beş vakit namaza işte o kubbelerin altında durulur. Camilerimin büyüklüğü ve güzelliği iftar kaynağıdır.

- İstanbul deyince Yeditepe aklımıza geliyorsa Ankara’yı da aynı özelliğe kavuşturuyoruz. Kocatepe ve Beştepe…

 

 

Maddi
 // uykucu
manevi destek veren herkesden Rabbim razi olsun....
03 Temmuz 2015 Cuma 14:29
Ayasofya
 // Boğaçhan
Hayırlı olsun. Ama artık Uzun Adam'dan Ayasofya'yı açmasını bekliyoruz. Fatih'in kemikleri daha fazla sızlamamalı....
03 Temmuz 2015 Cuma 10:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler